Головна 2019

Комбікорми. Ефективне тваринництво 2019

IV Конференція

КОМБІКОРМИ. ЕФЕКТИВНЕ ТВАРИННИЦТВО

IV Конференція ПроАгро

КОМБІКОРМИ. ЕФЕКТИВНЕ ТВАРИННИЦТВО

22 березня 2019 р.

Впродовж останніх років в Україні збільшується поголів'я птиці, а от кількість свиней та ВРХ продовжує лишатися незначною. Звісно, така тенденція здійснює вплив і на розвиток ринку комбікормів, найбільшу частку якого займають корми для птиці.

Виробникам комбікормів потрібно докласти зусиль аби бути конкурентоспроможними на ринку, а покупцям продукції потрібно бути уважними при виборі надійного постачальника продукції та навчитись розрізняти численні фальсифікати та недоброякісний товар, адже на ринку присутня велика пропозиція комбікормів а от як обрати його правильно без шкоди для здоров’я тварин, а в подальшому людей ?

Для того, щоб звести усіх учасників даного сегменту і допомогти розібратися в важливих питаннях годівлі тварин і птиці Інформаційно-аналітична компанія "ПроАгро Груп" спільно з Українською асоціацією виробників та переробників сої провели 22 березня конференцію "Комбікорми. Ефективне тваринництво", яка зібрала спікерів-практиків, які представляли провідних виробників комбікормів, спеціалізованих лабораторій, розробників спеціального устаткування для виробництва та упаковки продукції, наукових спеціалістів та фахівців даного напрямку а також представники компаній, які використовують комбікорми. Варто зазначити, що у конференції брали участь представники іноземних компаній та науковці.

Відкрили конференцію вітальним словом та прокоментували теперішню ситуацію на ринку комбікормів Леонід Козаченко та Віктор Шеремета.

Президент "Української асоціації виробників та переробників сої" Віктор Тимченко виступив модератором першої панелі "Проблеми та основні засади сталого розвитку кормовиробництва та кормоспоживання в Україні".

Вадим Шиян, Голова Міжрегіонального союзу птахівників та кормовиробників України розповів про можливості підвищення конкурентоспроможності та розширення ринків збуту продукції через професійні галузеві асоціації. Його виступ став цікавим через практичні кейси, завдяки яким, за його словами, було отримано конкретні результати. Партнерська програма AGROPORT запроваджена в спілці, забезпечила організацію системи взаємовигідних умов для учасників ринку через "Угоду про співробітництво", програму якості, взаємні знижки на продукцію та преференції, що збільшили оборот між учасниками ринку. Приріст об’ємів продажів показав себе на 10 відсотків.

Про досвід ефективності використання комбікормів в птахівництві та тваринництві розповів Вісхан Ісламов, директор ІЗЮМСЬКОГО КХП. Він вважає, що битву в конкуренції можна виграти лише ціною якості своєї продукції, секрет якої залежить із багатьох складових. Наявність власної лабораторії дозволяє стандартизувати продукцію, яка представляє усі види комбікормів. Маючи нагоду висловитись перед представниками влади, Вісхан Ісламов повідомив, що питання якості продукції і недоброчесної конкуренції дуже гостре, адже державні перевіряючі органи не функціонують, відтак, виробників комбікормів багато, різної якості, яку споживачі ще не вміють правильно розрізняти. Варто пам’ятати, що якісний комбікорм малі підприємства виготовити технічно не мають можливості, і щоб вберегтися від неприємних наслідків, слід звертатися до відомих та перевірених виробників. Віктор Шеремета, у свою чергу, подякував директору ІЗЮМСЬКОГО КХП за ефективну роботу і збереження функціонування державного підприємства.

В ході виступів спікери обговорювали питання стосовно ефективності виробництва і споживання комбікормів, зупинялися над питаннями забезпечення їх якості, роз’яснювали законодавчі нормативи та можливості їхньої відповідності на практиці. І звісно ж не оминули питання залучення та впровадження нових технологій у цю сферу.

Дуже цікавими, та викликали різні дискусійні питання учасників конференції виступи представників відомих європейських компаній. Так, Павел Лангер, представник компанії FARMET (ЧЕХІЯ) представив інноваційні технології переробки с/г продукції з метою використання її в годівлі тварин і птиці. Ознайомивши присутніх з технічним оснащенням компанії та її послугами, цікаво було дізнатися про технології, що дозволяють здійснювати переробку без застосування гексану.

Курт Лундквіст , технічний директор Bioproton Europe oy (Фінляндія) представив найсучаснішу розробку компанії - препарат "Натузим", назвавши її ензимна партія в симфонії корму. Високоактивний Мультиферментний препарат преміум-класу, розроблений для бройлерів, несучок, качок, свиней, жуйних тварин і аквакультури. Має широкий діапазон pH, довгострокову і термічну стабільність зі збереженням високого рівня активностей.

Ярослав Бардин, директор УКРСОРГО представив сорго - як культуру майбутнього в кормо виробництві, адже вміст білку в сорго більший, ніж у кукурудзи, кормові властивості подібні до кукурудзи, має високу засвоюваність поживних речовин та немає несприятливих для засвоєння чинників.

Генеральний директор Центру підвищення ефективності в тваринництві, Микола Бабенко розповів про 8 млрд грн перевитрат в українському свинарстві за 2018 рік - звідки і що робити в 2019 році, серед головних перевитрат він виділив наступні: монополізація ринку кормів та ветпрепаратів, нав’язування закупок асоціаціями, корупція, відкати, відсутність контролю та обліку собівартості, помилки у складанні раціонів, застарілі методики складання раціонів, фальсифікація кормів, кормових добавок та ветпрепаратів, технологічні помилки. Також Микола Бабенко розповів про автоматизовану систему PigCentre - першу програму, що рахує собівартість свинини в реальному часі, та містить у собі: технологічний облік + управлінський облік, різні права доступу для користувачів, автоматизація звітності та полегшення аналітики для власника та спеціалістів, порівняння план/факту роботи ферми.

Леонід Подобєд, професор, зав. відділом годівлі тварин Інституту тваринництва НААН України наголосив про економічну обґрунтованість принципів формування компонентного складу комбікормів для ефективної годівлі тварин. На сьогоднішній день відомо 42 постачальника преміксів. Встановлено 44 показника для ситості тварин, власноруч забезпечити збалансувати харчування нереально. Європа зрозуміла, що потрібно використовувати поживні концентрати. І успішно їх виробляє, застосовує і експортує по всьому світу і навіть в Китай.

Про поживність у харчуванні висловилась і Валентина Ружицька, представник АРНІКА ФІД,яка розповіла про продукцію їхньої компанії - сою тостовану експандовану повно жирову, зазначивши, що сьогодні це є найрентабільнішою білковою сировиною в годівлі тварин та птиці. Після наведення багатьох цифр і прикладів Валентина дала насамкінець важливу пораду для учасників конференції: "Робіть у своїх господарствах власні дослідження та тестування, і порівнюйте результат, який не примусить довго на себе чекати".

Велику увагу та зацікавленість колег до свого виступу "Нові підходи в годівлі птахів - від здорового кишківника до скаралупної залози і якості шкаралупи" привернув Пітер Сурай, доктор біологічних наук, який викладає в університетах Великобританії та Угорщини.

Володимир Отченашко, професор кафедри годівлі тварин та технології кормів НУБІП, в своїй доповіді "Живі дріжджі у годівлі тварин: традиції та інновації" роз’яснив основні положення теорії адекватного живлення та обґрунтував критерії відповідності мікробіологічних препаратів групі пробіотиків. Також, професор окремо звернув увагу на основні положення з безпеки використання пробіотиків. У своїй доповіді Володимир Отченашко проаналізував та зазначив переваги використання пробіотику EnzActive, виробництва ПрАТ "Компанія Ензим" Україна, який призначений для додавання в основний раціон телят, корів у перед та лактаційний періоди, для нормалізації рубцевої мікрофлори, профілактики виникнення ацидозів, покращення розщеплення клітковини корму; курчат- бройлерів та несучок для профілактики інфікування кишківника патогенними організмами і нормалізації мікрофлори шлунково-кишкового тракту.

Окрім почутих цікавих тез і обговорень виробників комбікормів, їх споживачів і представників суміжних галузей під час конференції було розіграно сертифікати від партнерів ПроАгро Груп: журналів "Корма та факти" - річна підписка на журнал, "Агробізнес Сьогодні" - піврічна підписка на журнал та сертифікат на лабораторне обстеження на вміст мікотоксінів від компанії Біосенс. ПроАгро вітає щасливих переможців та запрошує до наступних зустрічей!

Новини конференцій

Міністерство змін: R&D and digital farming

28-29 лютого асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та агенція UCABevent провели перший у 2024 році захід – аграрний саміт «Міністерство змін: R&D and digital...