Головна 2018

Аграрні інновації 2018

Конференція

АГРАРНІ ІННОВАЦІЇ 2018

18 грудня група компаній "ПроАгро Груп" провела Конференцію "Аграрні інновації 2018", яка зібрала фахівців з впровадження інновацій агрокомпаній, розробників інноваційних рішень для агросектору, а також представників аграрної галузі, які зацікавлені у впровадженні інноваційних технологій на своєму підприємстві. Вже традиційно зали з заходами групи компаній ПроАгро уміщують не лише наявних на місці учасників, а й онлайн-глядачів, які завдяки сучасним технологіям мають можливість брати активну участь у заході - висловлюватись і ставити запитання. Так і цього разу, спікери конференції відповідали в реальному часі на запитання глядачів з різних областей України.

Учасники конференції мали можливість ознайомитися з інноваційними технологіями управління та контролю на сучасному підприємстві, інноваційними технологіями ефективного вирощування с/г культур та інформаційними системами для агропромислового сектору.

vkuziv-bkrivitskiy-s-chernyshovakarpyuk

Директор з розвитку молодого ягідного господарства "Нікдарія" (ТМ іBerry) Євген Харлан розповів про сучасні технології управління інноваційним підприємством. Зокрема, він розповів про впроваджені системи контролю та моніторингу робочого часу, переміщення сільгосптехніки, посилення охорони. Втім, як зауважив Є.Харлан, зупинятися на досягнутому підприємство не збирається і продовжить йти інноваційним шляхом розвитку. Так, наразі планується автоматизувати процес перевезення вантажів на полях, для чого оголошено конкурс на розробку відповідного робота.

eharlan

Богдан Кривицький, заступник директора з інновацій ІМК, поділився кейсом впровадження інновацій саме в їх агрохолдингу. Сам процес їх впровадження розпочався із підтримки керівництвом ідеї інноваційного вектора розвитку агрохолдингу. Наступним етапом стало придбання нової техніки та модернізація наявного парку та агрегатів, оскільки для впровадження новітніх технологій без цього ніяк. В агрохолдингу було створено відділ досліджень та розвитку, який проводив розрахунок економічної доцільності вкладень в інновації. А на кінцевому етапі було створено c-level позиції Chief Innovation Officer.

Про переваги автоматизації обліку ТМЦ та про використання систем телеметрії в агровиробництві, а також про те, як можна контролювати витрати та про економічні бенефіти розповіли Сергій Чернишов (компанія Астарта-Київ) та Василь Кузів (агрохолдинг UKRLANDFARMING).

lfadeevyabardin

Не можна не відмітити виступи директора УКРСОРГО, Ярослава Бардина та директора заводу "Фадєєв Агро" Леоніда Фадєєва. Зокрема, Я.Бардин розповів про інноваційні підходи вирощування сорго, завдяки яким у очолюваному ним підприємстві цього року вдалося отримати рекордну врожайність цієї культури на рівні 14,43 ц/га. Цей показник офіційно занесений до Книги рекордів України, але фактично є світовим рекордом. У свою чергу, Л.Фадєєв, наглядно продемонстрував учасникам конференції щадну пофракційну технологію відбору та калібрування насіння. Чим надзвичайно зацікавив новаторів аграрної галузі.

img-7179img-6927

Третій блок конференції був присвячений сучасним інформаційним системам в АПК України. Віталій Бєлєнков, технічний директор Глобал ГІС, роповів про інформаційні системи, які дозволяють ефективно управляти земельним банком компанії у результаті формування точних контурів полів на основі підкріплених юридичних даних. "Фактично ГІС допомагають візуалізувати земельний банк компанії, порівняти площі в обліку та в обробітку, формувати геоаналітику та гнучку звітність", - підкреслив В.Бєлєнков.

vbelenkov arudenko
Підсумовуючи конференцію, усі учасники висловили свої думки з приводу того, які фактори стримують інноваційний розвиток агропромислового комплексу. Думки були різні, від представників різних поколінь, проте серед головних можна виділити наступні:

  • відсутність вільного ринку землі - оскільки сільгоспвиробники є орендарями, а не власниками земельних ділянок, це де-мотивує їх інвестувати у довгострокові та коштовні інноваційні проекти;
  • дефіцит кваліфікованих кадрів, які розуміють алгоритм та поводження з інноваційними технологіями та системами;
  • саботаж працівниками підприємств інноваційних рішень, оскільки це виключає елементи корумпованості та "ліваку";
  • небажання фахівцями, визнати факт, що є нові технології та методи, яким треба заново навчатись.

Втім, більшість учасників заходу погоджуються, що за інноваційними технологіями стоїть успішний розвиток агросектору України.

nkussuldzozulya

Новости мероприятия

Віталій Бєлєнков, технічний директор “Глобал ГІС”, 18 грудня розповість про інноваційні інструменти для ефективного управління земельним банком

За якою технологією виробництва та відбору насіння майбутнє рослинництва, розповість Леонід Фадеєв, вчений, кандидат технічних наук, доцент, директор компанії “Завод “Фадеєв Агро”.

Про супутниковий моніторинг як інструмент прозорого управління земельними ресурсами розповість 18 грудня проф. Наталя Куссуль, заступник директора Інституту космічних досліджень НАНУ-ДКАУ

Система телеметрії: на яких етапах агро виробництва використовується та які процеси стало можливим контролювати, розповість Василь Кузів, директор департаменту систем контролю та диспетчеризації Укрлендфармінг.

В рамках конференції “Аграрні інновації 2018” провідні агровиробники представлять кейси впровадження технологій точного землеробства

Як підвищити ефективність контролю за діяльністю господарства та не збільшувати штат керівників середньої ланки – 18 грудня кейс від директора з розвитку ТОВ “НІКДАРІЯ” Євгена Харлана

Як отримати рекордну врожайність сорго? – 18 грудня Ярослав Бардин поділиться секретами інноваційних підходів до вирощування

18 грудня у Києві відбудеться конференція “Аграрні інновації 2018”

Новини конференцій

Міністерство змін: R&D and digital farming

28-29 лютого асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та агенція UCABevent провели перший у 2024 році захід – аграрний саміт «Міністерство змін: R&D and digital...