НАБУ завершило розслідування у справі щодо збитків ДПЗКУ

12:32 | ПроАгро Груп
ГПЗКУ

Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури завершили досудове розслідування стосовно представника міжнародного зернотрейдера, причетного до завдання $60 млн збитків Державної продовольчо-зернової корпорації України.

Як повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на прес-службу НАБУ, 11 лютого 2019 року підозрюваному та стороні захисту надано доступ до матеріалів досудового розслідування.

Особі інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч.5 ст.27 ч.3 ст.369, ч.5 ст.27 ч.4 ст.190, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу України.

Детективи НАБУ з’ясували, що представник міжнародного зернотрейдера та посадовці ДПЗКУ організували корупційну схему, за якою зерно, що належало держкомпанії, через низку суб’єктів господарювання, в тому числі з ознаками фіктивності, було поставлено в Саудівську Аравію. Постачання відбувалось на умовах післяплати, що не відповідало встановленим ринковим правилам. В результаті ДПЗКУ кошти не отримала, зазнавши збитків у розмірі $60 млн.

Детективи НАБУ мають докази, що представник міжнародного зернотрейдера через іноземні компанії, зареєстровані на Кіпрі, легалізував понад $40,9 млн (понад 577 млн грн), діючи згідно з вказівками організатора схеми, яким виявився громадянин Угорщини.

Нагадаємо, розслідувати наведені факти детективи НАБУ розпочали в липні 2016 року. Встановлена причетність до злочину низки осіб, серед яких - голова правління ДПЗКУ.

Дві особи пішли на угоду з обвинуваченням та компенсували завдані ними збитки в розмірі $60 тис. Обвинувальний акт стосовно ще одного обвинуваченого - радника голови правління ДПЗКУ - в січні 2018 року скеровано до суду. Ще дві особи оголошено в розшук.