"Західний Буг" зазначає складну ситуацію із пізніми ярими культурами

13:22 | ПроАгро Груп
Західний Буг

Компанія "Західний Буг" через несприятливі погодні умови має складну ситуацію з пізніми ярими культурами.

Як повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на прес-службу компанії, соя постраждала від дощів. Зараз нею засіяли 7,8 тис. га, що становить 96% від плану.

Через екстремальну кількість опадів у квітні-травні (близько 270 мм) сівба розтягнулась і до тепер ще не закінчена. Через такі терміни сівби потенціал врожайності значно впав, крім того на певній частині площ не вдалось спрацювати гербіцидно-ґрунтовою схемою, тому очікується значний тиск бур’янів. Стан посівів дуже різний - від появи сім’ядольних листків і до чотирьох справжніх листків.

Потенціал площ, посіяних в оптимальні терміни, становить 3,5-3,8 тонн/га. В цілому середня продуктивність буде на рівні минулого року або дещо нижча, зауважили в компанії.

Незважаючи на складні погодні умови, сівбу кукурудзи "Західний Буг" провів практично в оптимальні терміни - 80% посіяно до 27 квітня, ще 20% - до 5 травня.

Наразі сходи непогані, густота становить близько 80 тис. рослин/га. Частина площ підтоплена (сумарно близько 30 га), розвиток проходить повільно, оскільки бракує тепла і занадто висока вологість ґрунту. Прогнозована врожайність кукурудзи становить від 9 до 11 тон/га.

Водночас стан ярої пшениці та гороху на полях компанії добрий, розвиток йде за календарними термінами.