"Бетек" планує суттєво розширити площі під лохиною

15:57 | ПроАгро Груп

Компанія "Бетек" планує розширити площі під лохиною із 325 га до 600 і вийти на перше місце в Європі за розмірами насаджень.

Як повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на AgroTimes, про це повідомив директор компанії "Бетек" Віктор Фарафонов.

Зараз в господарстві вже підготували 150 га під весняні насадження.

"Зараз додамо гектарів 200, потім ще. Протягом 2-3 років плануємо розширити плантацію до 600 гектарів", - сказав Віктор Фарафонов.

Також у компанії планують замінити 30-40 гектарів одних сортів іншими.

"Немає часу на випробування, треба бути в ринку. Старі сорти треба замінювати. Поки що ми замінюємо пізні сорти типу Блукроп, Еліот, які в європейських торговельних мережах продаються все гірше і гірше, і є неконкурентноздатними ні за якістю, ні за смаком. Зараз заходять нові сорти компанії Fall Creek Ласт Колл, Валор (ZF)", - поділився директор.

Компанія кілька років тому починала міняти сорти, але сорти селекції Мічиганського університету: Аврора та Ліберті не виправдали сподівань. Вони хоч і одні з найсмачніших, але мало підходять під умови Житомирщини. Кущі мали різні проблеми взимку та восени.

У "Бетеку" розраховують, що значний ріст площ плантацій не потребуватиме значного збільшення сезонних працівників. Адже заміна середніх сортів пізніми розтягне сезон збирання у часі й дозволить обійтися майже тією самою кількістю збирачів.