Аутовакцинація свиней знизила падіж поросят в KSG Agro на 20%

13:05 | ПроАгро Груп

Комплексна вакцинація поголів'я свиней дала змогу знизити падіж новонароджених поросят на свинокомплексі в Ниві Трудовій (Апостолівський район, Дніпропетровська область) на 20%.

Про це повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на agroportal.ua.

Головний технолог свинокомплексу в Ниві Трудовій Юрій Шавкун каже, що одним із найважливіших пріоритетів підприємства є боротьба з внутрішніми хворобами свиней. "Насамперед йдеться про протидію інфекції епідемічної діареї свиней (ЕДС), яка виникає в послаблених свиноматок. Хвороба призводить до народження слабких поросят і в підсумку до їх загибелі, - розповідає Юрій Шавкун, - Щоб уникнути захворювання, необхідна комплексна вакцинація поголів'я. Саме тому останнім часом ми провели аутовакцинації всіх свиноматок комплексу. Тобто ми посилили їх здоров'я, і в результаті падіж новонароджених поросят зменшився на 20%".

З метою оздоровлення та посилення поголів'я на свинокомплексі проводяться заходи з оновлення групи кнурів. У результаті відбувається омолодження та оновлення стада більш якісними тваринами.

Для нерозповсюдження внутрішніх захворювань реалізується цілий комплекс заходів, серед яких поділ комплексу на зони, заборона співробітникам без необхідності переміщуватися з однієї зони в іншу, обов'язковий спецодяг для кожної зони тощо.

У цьому році агрохолдинг профінансував купівлю вакцин на суму приблизно 0,5 млн грн.

Для нормального приросту ваги у тварин та відсутності захворювань, пов'язаних з харчуванням свиней, свинокомплекс працює лише з перевіреними та авторитетними постачальниками якісного корму. Щорічно витрати агрохолдингу на кормову базу, з огляду на харчову (зернову) частину та необхідні для росту тварин мінерали, вітаміни, амінокислоти та інші складові кормів, становлять від 13 до 20 млн грн.