За яких умов "КВС-Україна" інвестуватиме у виробництво насіння

10:03 | ПроАгро Груп

Як заявив генеральний директор ТОВ "КВС-Україна" Олександр Федоров, у насіннєвий завод "КВС-Україна" на даний час реалізовано 50% інвестицій від запланованого обсягу. В разі збільшення продажів насіння чи можливостей експорту до ЄС інвестиції будуть реалізовані на 100% та добудовано другу насіннєву лінію.

Про це повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на agroportal.ua.

"Наш завод на Хмельниччині має потужність 6 тис. т насіння на рік - 300 тис. мішків. З виробленого обсягу ми лише 10% експортуємо до Казахстану і Молдови, а 90% - використовують українські сільгоспвиробники. Сьогодні питання відсутності рішення ЄС про еквівалентність вимог української сертифікації вимогам ЄС є більш політичним питанням. Всередині компанії ми вирішили питання еквівалентності, й усе насіння, вироблене на заводах KWS у різних країнах, має рівноцінну якість", - каже Олександр Федоров.

Як зазначають учасники насіннєвого ринку і члени Насіннєвої асоціації України, ємний ринок Росії втрачено, крім того, постачання до багатьох країн СНД ускладнюється необхідністю транзиту через російську територію. На думку експертів, за поточної кон’юнктури саме країни ЄС можуть стати основним ринком збуту вітчизняного насіння, але існують значні перепони на цьому шляху. Процес визнання української сертифікації Європою затягнувся і потребує вирішення найближчим часом.