Через зміну клімату "Агросвіт" відмовився від вирощування кукурудзи на зерно

10:00 | ПроАгро Груп

У господарстві "Агросвіт" (Харківська обл.) не зацікавлені у вирощуванні кукурудзи на зерно. Адже, як заявив агроном компанії Дмитро Кадацький, незважаючи на те, що регіон за кліматом належить до класичної лісостепової зони, тут дедалі більше спостерігається ознак, за якими територію незабаром можна буде віднести до степової зони. Останні дощі тут проходять у травні, а потім три місяці може не бути продуктивних опадів - випадає 1−5 мм.

Про це повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на agravery.com.

"Для успішного вирощування кукурудзи така кількість вологи є занадто малою: навесні, доки ще є запаси вологи, культура нормально вегетує, а згодом через її брак кукурудза розвивається слабше і втрачає врожай", - зауважує Дмитро Кадацький.

Тож господарство відмовилося від вирощування кукурудзи на зерно, залишивши тільки для кормових цілей, бо має молочне тваринництво. Крім того, агроном змістив строки сівби - тепер сіють одразу після закінчення сівби ранніх зернових культур. Також господарство частково переходить на інші культури: збільшує площі під ячменем і соняшником.