В A.G.R. Group планує збільшити врожайність на 15%

16:29 | ПроАгро Груп

Заміна оранки на глибоке розпушення ґрунту дасть змогу зберігати в ньому вологу та "дихати", завдяки чому врожайність за несприятливих погодних умов може збільшитись на 15%. Такого висновку дійшли в A.G.R. Group в результаті випробувань сучасної техніки для одночасного глибокого розпушення та дискування ґрунту.

Про це повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на agrotimes.ua.

За словами начальника відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві компанії Сергія Хаблака, нині практично вся територія України є територією ризикованого землеробства.

"Для зменшення впливу мінливих погодних умов стратегія передбачає поступовий перехід на глибоке розпушення замість оранки. Розпушення на глибину до 40 сантиметрів планується проводити раз на 4-5 років, а на піщаних ґрунтах - один раз на 2 роки. Заміна оранки на глибоке розпушення ґрунту дозволить зберігати вологу та "дихати", що дозволить при несприятливих погодних умовах збільшити врожайність на 15%", - зазначив Сергій Хаблак.

Він також повідомив, що для визначення необхідності глибокого розпушення використовуються дані, отримані з використанням цифрового пенетрометра. Отримана інформація вноситься до системи "Агроконтроль" для подальшого аналізу. Такий підхід дозволяє, з одного боку, підвищувати врожайність, з другого - зменшити витрати палива на здійснення глибокого розпушення.

A.G.R. Group - це сільськогосподарський холдинг, який об’єднує 19 українських компаній, що спеціалізуються на вирощуванні зернових культур. Вся продукція рослинництва продається на експорт. Агрохолдинг обробляє землі розташовані в родючих і сприятливих для рослинництва регіонах України: Полтавській, Київській, Чернігівській та Сумській областях. Площа сільськогосподарської землі становить 28,8 тис. га.