Огляд світових ринків від 15.05.2018: погода та звіт USDA змушують котирування падати

12:20 | Максим Пузенко, Аналитик аграрного рынка, ПроАгро

Кукурудза

Торгівельна сесія понеділка на Чиказькій товарній біржі закрилась із п’ятничним показником.

NASS повідомив у понеділок, що більшість виробників в США на минулому тижні були зайняті польовими роботами, оскільки процес сівби залишався трохи нижче середнього показника у 62%. Водночас, темпи сівби протягом тижня покращились - стрибок на 22% в порівнянні із попереднім тижнем перевищив очікування аналітиків.

У звіті USDA щодо експортних перевірок вранці в понеділок було зазначено, що протягом тижня, який закінчився 10 травня, було відвантажено на 19,24% менше, ніж тиждень тому, але на 9,45% більше, ніж цього тижня минулого року.

Ф"ючерси на китайську кукурудзу на Dalian Commodity Exchange зросли в понеділок до найвищого рівня за місяць. На ціну вплинули: менші посівні площі, ніж очікувалося, а також посухи на північному-сході країни, найбільшого регіону виробництва кукурудзи в країні.

В Україні завершується сівба ярих культур. Станом на 14 травня, аграріями засіяно 87% від офіційного прогнозу. Приріст посівних площ за останні три доби становив 145 тис. га.

Соя

Ф"ючерси на соєві боби зросли на 1,44% зростанню відносно торгівельної сесії четверга. Соєвий шрот продемонстрував зростання на +2,38% за тонну.

Перевірки обсягу експорту американської сої за тиждень, що закінчився 10 травня, показали, що відвантаження зросли на 28,58% в порівнянні з попереднім тижнем і на 141,5% більше, ніж за аналогічний тиждень рік тому.

Згідно з доповіддю про хід польових робіт, 35% американського урожаю сої було висаджено, станом на неділю 13 травня. Цей показник на 6% менше, ніж торік, і на 9% більше за середній п’ятирічний темп.

Повертаючись до сівби в Україні, станом на 14 травня соєві боби вже посіяно на 68% посівних площ або на 1,31 млн. га. За останні три доби приріст у посівних площах склав 125 тис. га. Соняшником вже засіяно 5,03 млн га (91% від офіційного прогнозу), триденний приріст становив 133 тис. га.

Пшениця

СВОТ

Ведмеді продовжують міцно тримати ринок американської пшениці. За підсумками вчорашніх торгів ціна на SRW та HRW пшеницю на Чиказькій біржі зменшилась на 1,48% та 1,62% долара США за тонну, відповідно.

Перевірки USDA щодо обсягів експорту американської пшениці за тиждень, що закінчився 10 травня, показали збільшення на 21,7% за показник попереднього тижня, але на 41,85% нижче, ніж за аналогічний період минулого року.

Сходи озимої пшениці склали 45% станом на неділю за даними Міністерства сільського господарства США, що на 8% нижче середнього показника. Показники стану посівів на цю дату покращились на 2% протягом тижня, наразі 36% посівів знаходять в хорошому та відмінному стані.

Euronext

Ринок французької пшениці продовжує перебувати під негативним впливом, що пов’язано зі слабшанням Чикаго, до того ж в понеділок почалося зміцнення курсу євро відносно долара США.

Вересневі котирування борошномельної пшениці на паризькій біржі знизилися на 0,73% за тонну зерна.

Тенденція зростання експортних цін на російську пшеницю, яка спостерігалася останні шість тижнів, змінилася. За останній тиждень котирування знизилися на 1-2 долара США за тонну.

Мінагрополітики України повідомило, що станом на 14 травня, в країні ярою пшеницею засіяно 94% посівних площ від прогнозу, протягом останніх трьох діб посіви майже не збільшились; ячмінь засіяно на 93% від прогнозу.

К сожалению, Вы не можете получить доступ к запрашиваемой информации.

Вы не вошли на сайт при помощи логина и пароля (в правом верхнем углу), ошиблись при вводе регистрационных данных или период Вашей подписки закончился.

Информация доступна подписчикам Информационных пакетов ProAgro Analytics

Вы - подписчик, но забыли логин или пароль? Мы вышлем их Вам повторно.

Ваш e-mail:

Проверочный код:

Go to Mexico!