Огляд світових ринків від 16.05.2018: спекулятивний відскок на Чикаго не додав оптимізму у Європі

12:54 | Максим Пузенко, Аналитик аграрного рынка, ПроАгро

Кукурудза

Торгівельна сесія понеділка на Чиказькій товарній біржі завершилась збільшенням котирувань американської кукурудзи на 1,47% відносно ціни понеділка.

Сівба ярих культур на території Кукурудзяного Поясу США набирає оберти. Так, темпи сівби в Іллінойсі, Індіані, Небрасці та Oгайо перевищують їх середні показники за останні п’ять років. Прогрес в Айові був на 5% нижче за нормальні темпи у 65%.

В Україні завершується сівба ярих - станом на 15 травня, аграріями засіяно 89% від офіційного прогнозу. Приріст посівних площ за останню добу становив 115 тис. га.

Соя

Ф"ючерси на соєві боби зросли на 0,10% відносно торгівельної сесії вівторка. Соєвий шрот навпаки продемонстрував цінове зменшення на 1,37% долара США за тонну.

Посівні площі соєвих бобів в США у 2018 році оцінюються за оцінкою аналітиків Informa на 160 тис. га більше поточного прогнозу USDA. Темпи сівби соєвих бобів відповідали нормальному показнику або, навіть, перевищували норму у більшості штатів, станом на неділю 13 травня, за винятком таких штатів як Міннесота, Північна Дакота, Південна Дакота та Вісконсин.

Повертаючись до сівби в Україні, станом на 15 травня соєві боби вже посіяно на 72% посівних площ. За останню добу приріст у посівних площах склав 88 тис. га. Соняшником вже засіяно 92% від офіційного прогнозу.

Пшениця

СВОТ

За підсумками вчорашніх торгів ціни на SRW та HRW пшеницю на Чиказькій біржі продемонстрували різноспрямовані тренди. Котирування на SRW пшеницю збільшились на 0,45%, а на HRW - залишились сталими. Підтримка, яка надійшла з ринку кукурудзи, допоможе полегшити тиск, який чинить посилення курсу долара США.

Звіт NOPA з переробки соєвих бобів показав, що протягом квітня, членами NOPA було перероблено 4,38 млн тонн.

Японія хоче закупити пшеницю походженням з США, Канади та Австралії. Закриття щотижневого тендеру МАА заплановано на четвер, 33,99 тис тонн зерна планують закупити у США.

У вівторок у Єгипті GASC придбав лише 60 тисяч тонн української пшениці на своєму останньому тендері.

Euronext

Ринок французької пшениці у вівторок продовжив своє зниження. На формування біржових котирувань вплинули: відсутність спекулятивного відскоку в Чикаго та ослаблення євро відносно долара США (курс євро сягнув мінімуму з початку року).

Вересневі котирування борошномельної пшениці на паризькій біржі вчора знизилися на €0,25 євро за тонну.

Тендери, котрі проходили у Єгипті та Тунісі знову продемонстрували низьку конкурентоспроможність французької пшениці в порівнянні із зерном з країн Причорномор’я.

Мінагрополітики України повідомило, що станом на 15 травня, в країні ярою пшеницею засіяно 94% від прогнозу, протягом останньої доби посіви майже не збільшились, лише на 0,3 тис. га; ячмінь засіяно на 1,49 млн га (93% від прогнозу).

К сожалению, Вы не можете получить доступ к запрашиваемой информации.

Вы не вошли на сайт при помощи логина и пароля (в правом верхнем углу), ошиблись при вводе регистрационных данных или период Вашей подписки закончился.

Информация доступна подписчикам Информационных пакетов ProAgro AnalyticsВы - подписчик, но забыли логин или пароль? Мы вышлем их Вам повторно.

Ваш e-mail: Проверочный код:

Go to Mexico!