"Зелене світло" для закладання високої врожайності соняшника

09:00 | ПроАгро Груп

Забур’яненість посівів є суттєвою перешкодою до отримання високих врожаїв соняшника. І кожен, хто принаймні раз вирощував цю культуру, знає про її чутливість до сегетальної рослинності, особливо на ранніх етапах росту та розвитку. За науковими даними, забур’яненість посівів у цей період може спричинити зниження врожайності на рівні 30-70%, а в деяких випадках і взагалі коштувати аграрієві всього врожаю.

"Навесні молоді рослини соняшника сильно потерпають від багатьох дводольних і злакових видів бур’янів, зокрема таких, як амброзія полинолиста, лобода, нетреба звичайна та інших злісних видів, - відзначає керівник агрономічного департаменту компанії "UKRAVIT" Олександр Мигловець. - Гербокритичним періодом у соняшника є фаза від сходів до появи 4-5 пар справжніх листків культури, оскільки, в середньому, до цієї фази рослини не є конкурентоспроможними по відношенню до бур’янів і не можуть чинити фітоценотичний тиск на них. Тому дуже важливо, щоб поле було чистим від бур’янів, і культура безконкурентно могла використовувати необхідні їй ресурси - вологу, світло, елементи живлення".

Щоб забезпечити вашому соняшнику оптимальні умови для росту й розвитку, Олександр рекомендує обов’язково застосовувати ґрунтові гербіциди. І в цьому контексті необхідно звернути увагу на високоефективний гербіцид Стелс (флурохлорідон, 250 г/л). Він є оптимальним рішенням для посівів соняшника, оскільки його діюча речовина надходить до коріння бур’янів та рухається акропетально до тканин листя, і бур’яни або знищуються ще до появи на поверхні ґрунту, або ж проростають слабкими та знебарвленими і швидко гинуть.

Препарат ефективно контролює широкий спектр однорічних дводольних та деяких злакових видів бур’янів і є незамінним проти амброзії полинолистої - одного із найбільш шкодочинних бур’янів у посівах соняшника. За рахунок своїх фізико-хімічних властивостей він забезпечує надзвичайно тривалий період захисної дії - до 3-4 місяців, залежно від погодних умов. Тож ви можете бути впевнені, що рослини соняшника отримають оптимальні умови для росту й розвитку і "зелене світло" для закладання високого рівня майбутньої врожайності.