Україна почала імпортувати цибулю з Казахстану

15:10 | ПроАгро

Нестача пропозиції місцевої якісної цибулі, а також зростання цін на цю продукцію призвели до того, що вже на поточному тижні на ринку України почали пропонувати імпортну продукцію, зокрема - з Казахстану.

Як повідомляє "ПроАгро" з посиланням на прес-службу Української плодоовочевої асоціації, за інформацією гравців ринку, сьогодні казахську цибулю пропонують в Україні по 7-7,5 грн/кг ($0,25-0,27 за кг), тобто фактично за тією ж ціною, що й місцеву якісну продукцію.

Зазначається, що поки пропозиція казахської цибулі на українському ринку доволі обмежена, адже поки мова йде про невеликі пробні партії.

Проте, покупці оцінюють якість цибулі з Казахстану, як доволі високу і вже заявляють про наміри закупати таку продукцію, враховуючи, що українські фермери наразі відмовляються від реалізації цибулі високої якості і планують поновити продажі у другій половині сезону.

За словами виробників з Казахстану, в поточному сезоні в країні спостерігається збільшення врожаю цибулі. При цьому, погодні умови в них були більш сприятливі, тож проблем із якістю продукції в них немає, принаймні поки.

“Казахські фермери планують непогано заробити в цьому сезоні на експорті цибулі до України,а також Росії та Білорусі, враховуючи зниження виробництва у цих країнах. У самій же Україні поки ціни на цибулю залишаються відносно стабільними, адже експортний попит на продукцію помітно знизився", - зауважили в УПОА.

Експерти додали, що вже сьогодні цибуля на українському ринку коштує у 2,3-2,6 раза дорожче, ніж у першій половині жовтня 2017 року.