Система державної підтримки сільгосптоваровиробників потребує вдосконалення – ІАЕ

11:02 | ПроАгро Груп

Практика державної підтримки аграрного сектора економіки останніх років, особливо поточного, свідчить про необхідність її суттєвого вдосконалення.

Як повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на прес-службу Інституту аграрної економіки, про це заявив академік НААН Юрій Лупенко.

За його словами, ключовими напрямками розвитку системи державної фінансової підтримки галузі, за результатами досліджень науковців Інституту аграрної економіки, мають стати концентрація державної підтримки на стимулюванні розвитку малих форм господарювання, продовження формування сприятливих умов оподаткування, створення спеціальної системи державної підтримки малих сільгоспвиробників.

Важливою складовою цього процесу має стати утвердження програмно-цільового методу формування та використання коштів державного бюджету на базі попередніх запитів сільгоспвиробників.

Крім того, за словами вченого, необхідно запровадити спеціальні програми кредитування малих форм господарювання зі створенням Фонду кредитних та страхових гарантій, а також підтримки капітальних витрат - сільгосптварини, сільгосптехніка та обладнання.

“Такі підходи сприятимуть зростанню ефективності державної підтримки галузі та успішному освоєнню виділених коштів”, - підсумував Юрій Лупенко.