Україна в січні-жовтні збільшила експорт волоських горіхів на 77%

09:46 | ПроАгро Груп

Україна в січні-жовтні 2018 року експортувала волоських горіхів на $77,3 млн, що на 77% більше по відношенню до того ж періоду минулого року.

Як повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на EastFruit, найбільш різко виріс експорт до Болгарії, Румунії і Туреччини, повідомляють аналітики Туреччина за вказаний період стала найбільшим імпортером ядра волоського горіха з України, купивши продукції на $ 9,3 млн або 2,6 тис. тонн. Таким чином Туреччина збільшила закупівлі горіха з України за січень - жовтень 2018 року в 5,5 раза. Відповідно, Туреччина посунула на друге місце Францію, яка закупила ядер волоського горіха з України на $8,5 млн.

Відзначимо також зростання експорту горіха з України в Болгарію в 4,5 раза за вказаний період і з України в Румунію майже в сім разів. Таким чином Болгарія в рейтингу покупців ядра волоського горіха з України посіла шосте місце, а Румунія - 11-е. Серед країн, які раніше майже не імпортували ядро волоського горіха, а в 2018 році стали закуповувати значні обсяги, були також Чехія і Словенія.

З найбільших імпортерів ядра волоського горіха з України досить істотно - в два рази рівно, наростила імпорт Греція, яка зайняла в рейтингу третє місце, після Франції. Голландія посіла четверте місце, наростивши імпорт волоського горіха з України в 2,7 раза. Ірак залишився п’ятим, але знизив закупівлі на 4% у вартісному вимірі.