Українські аграрії забезпечені мінеральними добривами на 108%

13:01 | ПроАгро Груп

Українські аграрії у повному обсязі забезпечені мінеральними добривами.

Як повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на прес-службу Мінагрополітики, станом на середину травня сільськогосподарськими підприємствами законтрактовано та придбано 1,1 млн тонн поживних речовин мінеральних добрив, що складає 108% до попередньої потреби.

У відомстві зазначають, що рРішення, яке було ініційоване Мінекономрозвитку щодо розширення переліку заборонених до ввозу на територію України товарів походженням з Росії, не відобразиться на подальшій ціновій ситуації щодо мінеральних добрив.

“Протягом останніх двох років відбулись суттєві зміни в обсягах імпорту різних видів мінеральних добрив з Російської Федерації. Країнами постачальниками, крім РФ, стали низка європейських країн, а також країни Близького Сходу. Тому мінеральні добрива, які все ще у певній кількості постачалися з РФ, будуть замінені альтернативними з інших країн. При цьому, як відмічають аналітики ринку мінеральних добрив, зміни країни постачання не позначаються суттєво на вартості для сільськогосподарських виробників", - зауважили в Мінагрополітики.

Відповідно по повідомлення Мінекономрозвитку, заборона запроваджена Урядом України у відповідь на агресивні та дискримінаційні дії з боку Російської Федерації щодо закриття товарам походженням з території України доступу на російський ринок, а також на обмеження транзиту товарів з території України територією РФ.