З 10 червня набирає чинності новий стандарт на пшеницю

13:07 | ПроАгро Груп

Новий стандарт ДСТУ 3768:2019 "Пшениця. Технічні умови" вводиться в дію 10 червня 2019 року до початку нового маркетингового року 2019/2020. Одночасно скасовується стандарт ДСТУ 3768:2010 "Пшениця. Технічні умови" (наказ ДП "УкрНДНЦ" № 133).

Як повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на прес-службу Мінагрополітики, презентація нового стандарту відбудеться під час 31-ї Міжнародної агропромислової виставки "Агро-2019" у Києві.

Метою стандарту є оптимізація та удосконалення нормативної бази у сферах виробництва, заготівлі, зберігання, переробки, торгівлі та визначення якості зерна пшениці м’якої та твердої на продовольчі і непродовольчі потреби відповідно до структури її вирощування в Україні.

"Розробка нового стандарту на пшеницю - це результат спільної роботи, знаходження компромісів та врахування інтересів всіх учасників ринку. Стандарт, що важливо, вступає в дію до початку нового маркетингового року 2019/2020, тому не виникне незручностей щодо зміни класів пшениці при зберіганні та транспортуванні", - прокоментувала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

За її словами, новим у стандарті є скорочення кількості класів зерна пшениці м’якої непродовольчої групи, підвищення та уточнення показників хлібопекарної якості - натури, вмісту домішок, фузаріозних зерен, ушкодження зерна клопом-черепашкою, сили борошна, числа падіння, удосконалення методу визначення сажкових зерен, гармонізація з міжнародними стандартами ISO і європейськими EN посилання на чинні інструкції, регламенти, правила, і норми згідно законодавства України.

Довідка. Стандарт є обов'язковим. Новий стандарт можна придбати у Національному органі стандартизації ДП "УкрНДНЦ" (м. Київ) та регіональних відділеннях центрів метрології і стандартизації. Нагадуємо, що стандарт повинен мати голограму, який підтверджує його чинність і дозвіл до застосування.

Стандарт розроблено Технічним комітетом 170 "Зернові культури та продукти їх переробки" за ініціативи і участі представників всіх суб’єктів ринку зерна - Української Зернової Асоціації; Всеукраїнського громадського об’єднання "Українська Аграрна Конфедерація"; Громадської Спілки "Аграрний Союз України"; ТОВ "НІБУЛОН"; Громадської Спілки "Борошномели України"; Всеукраїнської асоціації пекарів; Об’єднання "УКХЛІБПРОМ"; Європейської Бізнес Асоціації; Американської Торгівельної Палати в Україні.