$200 млн від Світового банку направлять на збільшення обсягу інвестицій у сільське господарство України

15:01 | ПроАгро Груп

Рада виконавчих директорів Світового банку 24 травня 2019 року схвалила рішення про надання Україні позики в розмірі $200 млн на реалізацію Програми "Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України".

Як повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на прес-службу Мінагрополітики, загальним виконавцем проекту є Міністерство фінансів України. Враховуючи багатогалузевий характер програми, до її реалізації залучені Мінагрополітики, Держгеокадастр, Мінрегіон, Держпродспоживслужба і Мінюст.

Метою Програми є пом’якшення окремих обмежень на шляху до зростання участі приватного сектора на ринку сільськогосподарських факторів виробництва та ринку сільськогосподарської продукції.

Програма складається з таких напрямів діяльності:

1. Підвищення ефективності та адресності державної підтримки у сільськогосподарському секторі.

2. Покращення функціонування ринків земель сільськогосподарського призначення.

3. Покращення доступу сільськогосподарських підприємств до ринків експорту.

Виконання програми сприятиме активізації приватних інвестицій та підприємницької діяльності в аграрній галузі, підвищенню продуктивності та збільшенню обсягу валової продукції сільського господарства всіма категоріями суб'єктів господарювання, розширення доступу малого та середнього агробізнесу до експортних ринків, збільшенню обсягів та підвищення вартості с/г експорту, підвищенню зайнятості та доходів населення в сільській місцевості та загальному економічному розвитку країни.

Очікується, що пропоновану Програму буде реалізовано протягом 5 років.