В Україні продовжує дорожчати рання цибуля

15:49 | ПроАгро Груп

Ціни на ранню цибулю в Україні на цьому тижні знову показали зростання.

Як повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на "Інфо-Шувар", українські трейдери кажуть, що така ситуація стала несподіванкою для них, в червні завдяки сезонному збільшенню пропозиції озимої цибулі зазвичай ціни дуже швидко падають по всій країні.

У цьому році ціни в середині червня помітно вищі, ніж рік тому, і це при тому, що фермери, трейдери і насіннєві компанії ще навесні підтвердили інформацію про те, що площі під озимою цибулею збільшились. Фактично на цій інформації і ґрунтувались прогнози швидкого падіння ціни в червні.

За даними "Інфо-Шувар", станом на 13 червня 2019 року виробники Південного регіону пропонують цибулю по 9-11 грн/кг (0,3-0,36 євро/кг), від початку тижня ціни піднялись на 7-10%. На гуртовому ринку "Шувар" у Львові, рання цибуля сьогодні пропонується по 14-16 грн/кг (0,46-0,53 євро/кг). Рік тому ці показники були мінімум в 2 рази нижчими.

"Високі ціни на цибулю в другій декаді червня пов’язані із погодою на Півдні - головному регіон виробництва цибулі в Україні. Дощі не дозволяють повноцінно проводити збирання врожаю, а попит на ранню цибулю зростає. Тому на цьому тижні фермери Херсонської області навіть трішки підняли ціни. Погода може стабілізуватись вже на наступному тижні. Якщо так і буде, ціни дуже швидко почнуть знижуватись", - розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту "Аналітика" найбільшого Західному регіоні гуртового ринку "Шувар"

За даними українських виробників, продажі озимої цибулю триватимуть аж до середини липня, і саме в цей період очікується зниження ціни. Потім, після невеличкої перерви, розпочнуться продажі розсадної цибулі. Пізні сорти цибулі фермери почнуть збирати від початку серпня.

Ще в кінці травня і на початку липня виробники і трейдери були впевнені в тому, що ціни на українську цибулю в серпні і взагалі, протягом всього сезону, будуть досить низькими.

Приводом для таких припущень була інформація про суттєве розширення виробничих площ за рахунок збільшення плантацій в спеціалізованих господарств і появі т.з. "новачків", які вирішили інвестувати в цей бізнес після рекордно високих цін в попередньому сезоні.

Але сьогодні прогнози учасників ринку стали більш обережними, зливи і град в першій половині червня можуть негативно вплинути на врожайність пізньої цибулі.