Україна стрімко нарощує імпорт молокопродуктів

11:23 | ПроАгро Груп

В Україні стрімко зростає імпорт молокопродуктів. Так, станом на 1 вересня 2019 року приріст імпорту вершкового масла склав 33%, твердого сиру - 77%, цільномолочної продукції 42%.

Як повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на прес-службу Асоціації виробників молока, про це повідомила віце-президент АСУ Ганна Лавренюк.

"Україна стрімко перетворюється з експортера молочної продукції на імпортера. В 2018 році ми були у топ-5 експортерів масла, а станом на 1 вересня 2019 року ми вже не експортуємо його, а імпортуємо. І до кінця року українці відучують ще більший дефіцит вітчизняної молочної продукції, а кожна друга-третя пачка вершкового масла на поличці магазинів може бути імпортною", - коментує вона.

Збільшення імпорту відбувається через скорочення поголів’я ВРХ, і як наслідок - браку вітчизняної сировини.

"У 2018 році експерти обережно констатували тенденції до зростання кількості корів у промисловому секторі - плюс 0,3 %. Однак уже у 2019 році маємо найбільше за останні 20 років падіння - мінус 6% поголів’я у промисловому секторі. До стрімкого згортання молочного напрямку господарства штовхнули заяви уряду про турборежим ринку землі без гарантій та пільг для виробників молока. Господарства почали розпродувати корів, адже для МТФ не може вижити без власної землі, бо ніде не купить силосу чи сіна, якщо не виростить сама", - зауважила Ганна Лавренюк.

За її словами, за підсумками серпня 2019 року у порівнянні із аналогічним періодом 2018-го галузь втратила рекордні 26 тис. корів. Це близько 100 ферм розміром 200-300 корів.

"Якщо до липня місяця промисловий сектор зменшувався на 2-2,5 тис. корів, то за серпень, коли урядовці анонсували наміри повністю скасувати всі програми держпідтримки тваринництва на 2020-ий, темпи вирізання корів подвоїлися: мінус 5 тис. голів! Якщо ця геометрична прогресія збережеться, ми не просто залишимося без українського молока, а й втратимо галузь, що є ключовим генератором робочих місць та податкових відрахувань до бюджету", - підкреслила Лавренюк.

Ситуація, яка склалася в молочному скотарстві, безпосередньо впливає на переробку: за перше півріччя 2019 року переробники недорахувались понад 900 тонн молока щодоби, які мали забезпечити Україну вітчизняними молочними продуктами, або в перерахунку на переробні потужності - сировину втратили як мінімум два потужних молокопереробних заводи, додала експерт.