Українські тепличні огірки дорожчають на фоні обвалу цін на імпорт

15:00 | ПроАгро Груп

В останній тиждень листопада ціни на імпортні тепличні огірки суттєво впали. Це не завадило підняти ціни вітчизняним виробникам. У терміналі "Овочі і фрукти" гуртового ринку "Шувар" у Львові імпортний огірок пропонується по 28-30 грн/кг (1,08-1,15 EUR/кг), за тиждень ціни впали мінімум на третину. Натомість огірок з вітчизняних теплиць коштує 50-55 грн/кг (1,92-2,12 EUR/кг), його вартість від початку листопада зросла мінімум удвічі.

Про це повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на info.shuvar.com.

Українські трейдери наголошують на тому, що вища вартість вітчизняної продукції є цілком обґрунтованою. По-перше, пропозиція українського тепличного огірка є значно меншою, ніж імпортного, основний сезон збирання майже завершено. У загальній пропозиції терміналу "Овочі та фрукти" ринку "Шувар" частка вітчизняної продукції сьогодні не перевищує 30%. По-друге, за вітчизняний огірок покупці дійсно готові платити в 1,5 раза вищу ціну завдяки кращому смаку та більш тривалому терміну зберігання.

Починаючи з 2016 року, Україна постійно збільшує імпорт огірків і зменшує експорт. В 2018 році до країни було завезено 12,5 тис. тонн огірків, а експортовано лише 4,3 тис. тонн. В 2019 році тенденція до погіршення торгового балансу посилилась.

"У цьому сезоні ми суттєво збільшили імпорт, багато огірка завозилось до України в квітні та липні, коли на ринку вже була присутня продукція вітчизняного виробника. Зростання імпорту - це наслідок скорочення внутрішнього виробництва. В основних виробничих регіонах останні 2-3 роки поступово призупиняли діяльність дрібні виробники, закривались "старі" промислові теплиці. Та гарна новина в тому, що середня вартість тепличних огірків в Україні постійно зростає. Маємо сподівання, що це сприятиме відновленню виробництва в найближчі роки", - каже Тетяна Гетьман, керівник департаменту "Аналітика" ОРСП "Шувар"