Кращі яблука очікують кращої ціни в сховищах

11:00 | ПроАгро Груп

Уже за кілька тижнів ринок яблук побачить чергову хвилю зростання цін.

Про це повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на info.shuvar.com.

Попит на фрукти зазвичай помітно зростає перед новорічними святами і з приходом холодів. У департаменті "Аналітика" ОРСП "Шувар" стверджують, що загальний попит на яблука в цьому сезоні значно більший, ніж рік тому.

Середня вартість яблук в Україні за рік збільшилась мінімум в 2,5 раза, і лише на 5% є нижчою від рекордно високих цін в кінці листопада 2017 року. Причиною зростання ціни в цьому році стало суттєве падіння врожаю в Україні та інших країнах Європи.

Головні особливості сезону - дефіцит якісного яблука і збільшення розриву в цінах залежно від якості продукції. Українські фермери сьогодні пропонують ринку переважно плоди, пошкоджені градом та паршею. Кращі яблука очікують кращої ціни в сховищах і, згідно з планами виробників, з’являться на ринку не раніше січня 2020 року.

Попит на "преміум" сегмент українські трейдери вже почали "закривати" польським яблуком, ціни на нього в 1,5 раза вищі від цін стандартного українського яблука. Так, у терміналі "Овочі та фрукти" гуртового ринку "Шувар" імпортне яблуко Голден продається по 13-14 грн/кг (0,50-0,54 EUR/кг). На тих самих умовах пропонують велике та якісне яблуко Голден українські виробники, поряд з цією продукцією дрібні та пошкоджені плоди продаються дуже повільно по 8-9 грн/кг (0,31-0,35 EUR/кг) .