Якою буде реакція фінансового сектора на успіхи аграріїв?

16:00 | ПроАгро Груп

Загальні результати збору врожаю зернових культур цього року перевищують тогорічні показники. Ростуть і інші показники - площа збору (зростання на 3%), урожайність з 1 Га зібраної площі (на 12,4%).

Про це повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на agroreview.com.

Але деякі області України зазнали значних втрат врожаю через засуху в період дозрівання зерна. На цей факт звертали увагу фермери з Одеської, Херсонської, Харківської областей.

Згідно з опитуванням Держкомстату щодо очікувань сільськогосподарських підприємств у ІV кварталі 2019 року щодо перспектив розвитку їх ділової активності, агровиробники відзначають фактори, що стримують сільськогосподарську діяльність: недостатній попит, погодні умови, нестача робочої сили, нестача матеріалів, устаткування та фінансові обмеження.

Як зазначив начальник Управління розвитку агробізнесу АО "БАНК АЛЬЯНС" Андрій Дальчанин, зараз агровиробники зосереджені на збереженні своїх площ та отриманні стабільного прибутку, що дозволить їм оперативно здійснювати викуп паїв у пайщиків. "З огляду на ситуацію з ринком землі, очікувати на диверсифікацію виробництва або значні зміни в напрямку виробництва не доводиться", - каже експерт.

Також, не зважаючи на рекордні врожаї, банкіри не очікують на дострокове закриття кредитних угод. "При поточних умовах фінансування та можливостях зберігання врожаю, дострокове закриття кредитних угод буде незначним в загальному обсязі. Та незалежно від збереження тенденції на зростання врожаю, банки вдосконалюватимуть і продукти фінансування агровиробників, і процеси. "Все повинно працювати як злагоджений механізм, який непомітний клієнту, але є надійним. Наприклад, ми не прагнемо охопити весь спектр продуктів, що є на ринку, але готуємо до випуску ще 2-3 продукти, що дозволять нашим клієнтам отримати додаткові переваги", - підсумував Андрій Дальчанин.