Зниження ПДВ до рівня ЄС підтримає виробників молока

18:06 | ПроАгро Груп

Зменшити ПДВ на перепродаж продукції до рівня країн ЄС попросив представників уряду та парламентарів голова правління асоціації "Укрмолокпром" Василь Бондаренко, повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на agropolit.com.

"Українська молочна галузь ніколи не розглядалась, як дотаційна. Ми стали імпортозалежними. 40% продукції завозиться з Європи і Білорусі. Треба розібратись, хто входить до команди, яка розробляє цю продукцію. ПДВ в жодній країні світі не сягає 20%, тому Україна стала неконкурентоспроможною. Бо в ЄС ПДВ 3-5%, тільки в Росії і Білорусі до 10%. Крім того, наші показники по жиру та білку занижені, по яких є виплати по продукції, тому ми не можемо змусити міністерство, щоб ці показники переглянули", - каже Василь Бондаренко.

А тим часом, робоча група в Офісі Президента України вивчає можливість повернення спецрежиму ПДВ, повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на agravery.com. "Якщо фермер здійснює реалізацію молока на загальній ставці податку на додану вартість, щоб перейти на режим пільгової ставки, а саме 5−7%, то різниця в податку на додану вартість має залишатися на рахунку фермера, який реалізує молоко, і з того акумулятивного рахунку він би міг вкладати в тваринництво. Тим самим, це буде непряма форма державної підтримки тваринництва", - розповів Роман Лещенко, уповноважений президента з земельних питань.

За словами фахівця, це прозора система, яка не потребує вкладень. "Якщо ми зможемо відновити спецрежим, то це допоможе фермерам, які просто змушені вирізати своє поголів'я", - зазначив він.

У ягідництві та овочівництві також розглядається це питання.