Чи змінився лідер за посівними площами цукрових буряків

13:45 | ПроАгро Груп

Полтавська область цього року обігнала Хмельницьку за структурою посівів цукрового буряку. Але, в структурі посівів, як завжди, лідирує Вінницька область - 23% від загальної площі. На другому місці - Полтавська область (12,9%), на третьому - Хмельницька - 11,2%. На своїх полях вони мають відповідно 27 тис. га та 23,3 тис. га. Четвертою за посівними площами стала Київщина - 22,5 тис. га (10,8%).

Як повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на ukrsugar.com, Вінниччина залишається лідером за посівними площами цукрових буряків, проте, цього року посіяла на 200 га менше, ніж минулого. Також порівняно з минулим роком відчутно зменшились посівні площі у Тернопільській (на 4,8 тис. га) і Волинській (3,1 тис. га). Центральна Україна навпаки наростила площі цукрових буряків, зокрема: Черкаська область - 1,5 тис. га, Кіровоградська область - 1,2 тис. га, Полтавська область - 600 га.

Станом на 13 травня в Україні засіяно 209 тис. га цукрових буряків, що на 5% менше показників минулого року. Окрім зменшення посівних площ, поточний сезон характеризується і менш сприятливими погодними умовами, що, в свою чергу, може суттєво вплинути на врожайність

"Цього року посівна була значно ускладнена, адже безсніжна зима і відсутність опадів фактично позбавила ґрунт вологи і в результаті маємо пилові бурі та суховії. Потім квітнева посуха змінилась травневими зливами і приморозком, а частина посівів Вінниччини, Полтавщини і Хмельниччини уражена шкідниками. Всі ці фактори можуть негативно вплинути на розвиток коренеплоду, що призведе до втрати маси кореня і цукристості", - пояснює Назар Михайловин, аналітик НАЦУ "Укрцукор".