Названо умову виплати аграріям компенсацій за втрату врожаю

08:40 | ПроАгро Груп

Для проведення компенсації за втрату врожаю через природні катаклізми необхідно провести перерозподіл бюджету. Про це заявив Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на agravery.com.

За даними Інформаційно-аналітичного порталу АПК-України, навесні цього року спостерігався дефіцит опадів на всій території України. Внаслідок цього розвивалася та поглиблювалася весняна повітряна засуха, яка на багатьох площах південних областей поєдналася з ґрунтовою. За оцінками Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства втрати посівних площ культур (гороху, озимої пшениці, жита, ріпаку, ячменю) загалом по країні оцінюються на рівні 234 тис. га, що становить 2,6% усіх площ озимого клину (10,2 млн га).

Найбільше постраждала Одеська область, де, за попередніми розрахунками, втраченими вважаються 148 тис. га, що становить 15% всіх площ озимих культур області (1,17 млн га). З них внаслідок несприятливих погодних умов загинули 10% озимої пшениці, 62% озимого ріпаку та 21% ячменю.

Проте, на цьому природні аномалії на території України не завершилися. Внаслідок сильних опадів протягом 22−24 червня на заході України рівень води у річках різко підвищився, що спричинило масові підтоплення та знищення значної частини посівів аграріїв областей.

Раніше повідомлялося, що Мінекономіки має намір виплатити по 5 тис. гривень на гектар за втрату посівів через посуху, яких, за розрахунками міністерства, мало б вистачити для покриття собівартості витрат. "Якщо сфокусуватися на незворотних витратах, які вже втрачені однозначно, це насіннєвий матеріал, засоби захисту рослин, які вже внесені в рамках осінніх польових робіт, паливно-мастильні матеріали, витрати на трудові ресурси, тоді ці розрахунки, надані за запитом міністерства Інститутом аграрної економіки, показують, що витрати понесені аграріями становлять 4,3−4,5 тис. грн по пшениці і озимому ячменю", - наголошував Тарас Висоцький. Однак, ці кошти не можуть бути виділені із напрямків держпідтримки АПК на 2020 рік, оскільки уже затверджені урядом. Мінекономіки пропонувало виділити кошти на компенсацію з Держрезрву.