На Прикарпатті зростають площі під вирощування сої

16:48 | ПроАгро Груп

Соя на Прикарпатті цьогоріч зародила добре. За інформацією департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, бобові зібрано вже на більшості площ - 36,8 тис. га із 40,2 тис. га вирощеного.

Середня врожайність становить 25,3 ц/га, повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на "Голос України".

До цієї статистики не ввійшли, вочевидь, сільські городи, на яких соя останніми роками посідає чільне місце, посуваючи традиційну картоплю. На це є кілька причин. По-перше, засіяти ділянку легше, ніж щось садити. По-друге, ця бобова культура рентабельніша: за тонну цьогоріч одноосібники можуть виручити 10 тис. грн., а то й більше. Та ще й отримати кошти готівкою. Зрештою, соя збагачує ґрунт азотом.

За інформацією департаменту АПР, у 2017 році під урожай сої на Прикарпатті було відведено 25,8 тис. га, що на 5 відсотків більше показника 2016-го. В 2018-му клин зріс до 28 тис. га, в минулому - до 28,8 тис. га. Цьогоріч - 40,2 тис. га. Порівняно із 2019 роком соя у ціні зросла майже вдвічі. Якщо торік реалізували по 6-7 тис. грн. за тонну, то нині можна продати і по 12-13 тис. грн. Тож ця культура навіть попри деякі втрати дає аграріям прибуток. Очевидно, площі під нею не скорочуватимуть.