OkAgro для формування нової спільноти аграріїв

16:29 | ПроАгро Груп

10-11 листопада в Черкасах відбулась аграрна конференція OkAgro. В цьому році захід став комунікаційною платформою для понад 300 аграріїв з усієї України. 50 провідних українських та закордонних фахівців обговорювали останні тренди в сільському господарстві, а також технології та методи впровадження інновацій, підвищення ефективності ведення бізнесу.

Ініціатором заходу виступила компанія - організатор виставки AGROSHOW Ukraine та компанія Zemlerob, а медіа-партнером - компанія "ПроАгро Груп".

"Ця конференція є унікальною в історії аграрних заходів в Україні. OkAgro - це майданчик для формування нової спільноти аграріїв, які прагнуть змінюватися, впроваджувати технології та робити успішний бізнес в Україні. Це захід, де учасники можуть покращити свої знання, зустрітися з колегами, поділитися досвідом, налагодити зв’язки і отримати підтримку у впровадженні змін. Більшість спікерів виступали на сцені вперше, і для них це був цікавий досвід. Думаю ми задали вектор нового формату аграрних конференцій, яких потребував ринок", - зазначила власниця компанії Zemlerob підприємиця Ірина Ващенко.

За 2 дні на OkAgro виступили 32 спікери з усієї України та гості з-за кордону. Це власники та керівники потужних фермерських господарств та холдингів, agTech-компаній.

Ольга Трофімцева, експертка АПК, в.о.міністра аграрної політики у 2019 році, змоделювала курс розвитку аграрної промисловості в Україні, а також розповіла про тренди у світі: "Таких років як 2020 буде тепер більше. Буде частіше траплятися те, що ми бачили навесні, влітку 2020 року. Те, що ми бачимо сьогодні на ОкАгро, ті компанії, які тут присутні, ті технології, які тут представлені, мають бути покликані, щоб ми з вами адаптувались до цих змін, адаптувались до того, що відбувається в природі".

Особливу увагу спікери приділили трансформації господарств за допомогою точного землеробства та на власному прикладі показали, що такі технології доступні не лише агрохолдингам, а й невеликим підприємствам.

"Якщо ти піднімаєш голову хоч трохи вгору, то помічаєш, що Україна перетворюється на країну вільних людей, на країну хазяїв, якими були наші прадіди. Я думаю ви піднімаєте голову не тільки коли приїжджаєте в Англію чи в Туреччину ,а очі піднімаєте і в Україні. В нас чудова природа, а найголовніше ми почали її поважати по власній волі душі і серця. Україна йде до того що ми будемо великою аграрною державою з хорошими прибутками від аграрного бізнесу", - мотивували до змін Дмитро та Анатолій Грушецькі, ПП "Дніпро". Андрій Капріца, ФГ "Флора А.А.", запевнив, що навіть маючи до 1000 га можна впроваджувати всі елементи точного землеробства, тому що це дає можливість бути конкурентним в регіоні, отримувати високі врожаї та керувати ризиками без стресу.

"Думка, що точне землеробство - це дорого, стримує багатьох аграріїв від того, аби стати на шлях інновацій. А дарма! Будь-які інновації - це не лише осучаснення техніки, а й оновлення знань і підходів до господарювання!", - зазначив у своєму виступі Григорій Плічко,ПП "Альтаїр".

Земля це не тільки бізнес, а й наша планета - про це говорив Андрій Шум, співвласник агрофірм "Житниця України" та "Волинь Агро". Богдан Лукіянчук з групи компаній "Гровекс" нагадав всім, про глобальні виклики,які стоять перед аграріями, і розповів, як зробити зелену революцію. "Не будемо забувати від чого пали великі цивілізації", - наголосив Михайло Драганчук - відомий фермер, який працює за технологією No-Till та навчає цьому багатьох аграріїв по всьому світу. Він поділився філософією збереження грунтів та практичними порадами, як протистояти викликам клімату.

Професор коледжу Olds (Олдс, Альберта, Канада), Євген Михайліченко розповів про майбутнє сільського господарства: використання автономних платформ DOT, що мінімізують участь людини у висіві культур. А експерт із Білорусії - Всеволод Генін, співзасновник найпопулярнішої платформи для супутникового моніторингу полів та точного землеробства OneSoil, поділився з присутніми, навіщо виділяти зони продуктивності на полі та як їх використовувати.

Співласник фермерського господарства "Плиски-Агро", учасник OkAgro, прокоментував свої враження від заходу: "Я для себе зрозумів, що постійно потрібно розвиватися, шукати нову інформацію, тому що якщо ти зупиняєшся на місці - ти скатуєшся назад. Спікери багато в чому доповнювали один одного. Вони склали загальну картинку, загальний пазл того, що потрібно розуміти аграрію. В цьому році таких офлайн заходів було дуже небагато, ті, хто не мав можливості приїхати сюди - вони багато пропустили. І варто такі заходи обов’язково відвідувати. Тому що ти інколи не знаєш, які питання треба загуглити, які питання треба задати професіоналу. Якщо ти не знаєш як задати правильно питання - ти не отримаєш на нього правильну відповідь.. Дуже класний слоган заходу: "Не ростеш ти - не росте в тебе". Він відображає те, як все у світі прискорюється".

OkAgro, за відгуками аграріїв, стала найкращою агроподією 2020 року. Учасники конференції отримали знання та ідеї по розвитку своїх господарств, потужний заряд мотивації на впровадження позитивних змін, нових технологій та інновацій. А також з користю продуктивно провели час, поспілкувалися з колегами та гарно розважилися.