Аграрії отримали понад мільярд гривень за програмою здешевлення кредитів

12:13 | ПроАгро Груп

За попередніми підсумками реалізації державної програми "Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів у 2020 році", аграріям компенсовано майже 1,05 млрд. грн. із 1,2 млрд. грн. запланованих. Про це повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на інформацію Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

"Цього року завдяки програмі здешевлення кредитів в аграрну галузь залучено 24,8 млрд грн. За звітній період програмою скористалися понад 4,2 тис. аграрні підприємства. За рахунок цього додаткового фінансування вони змогли оновити лінії з виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, побудувати сховища для зберігання овочів, фруктів та ягід, а також покрити інші виробничі витрати", - зазначив міністр Ігор Петрашко.

Із 36 уповноважених банків, з якими Мінекономіки підписало Меморандум з питань реалізації державної підтримки сільгосптоваровиробників, 33 взяли участь у виконанні програми підтримки.

Слід зазначити, що нещодавно Парламентом було схвалено законопроєкт №3295 у другому читанні, який дозволяє надавати аграріям часткову компенсацію за кредитами, залученими на поповнення обігових коштів. На виконання цього закону у Мінекономіки готують відповідні зміни до Порядку використання коштів (постанова КМУ № 300).

ТОП-5 областей, де найбільше компенсовано кредитів:

  • Одеська - 91,6 млн. грн.;
  • Харківська - 71 млн. грн.;
  • Тернопільська - 68,9 млн. грн.;
  • Вінницька - 66,5 м млн. грн.;
  • Черкаська - 65,4 млн. грн.