Світові овочеві ресурси зменшаться більш ніж на третину вже до 2050 року

07:55 | ПроАгро

Останні результати досліджень показали, що овочі, які є найбільш важливими компонентами здорового харчування, стають все більш дефіцитними для більшості людей у всьому світі. Причиною цього передусім є зміна клімату: підвищення температури повітря та дефіцит води, є серйозною загрозою для світової продукції рослинництва. Згідно з новим дослідженням Міжнародного інформаційного центру, джерела овочів в світі до 2050 року, незважаючи на зусилля по запобіганню зміні клімату, більш ніж на третину знизяться. Згідно з дослідженням, виробництво соєвих культур (боби та сочевиця) буде зменшуватися через підвищення температури та дефіциту води.
Як розповідає британське інформагенство independent.co.uk, дослідники з Університету гігієни та тропічної медицини в Лондоні попереджають, що брак овочів буде основною проблемою для здорового харчування, яке є основою здорового загального здоров"я людини.
Раніше вважалося зворотнє, що з збільшенням викидів двоокису вуглецю (парникових газів) в атмосферу, кількість продукції може збільшитися. Але нові дослідження, засновані на систематичному огляді починаючи з 1975 року, показують, що ця перевага затьмарюється іншими впливами на навколишнє середовище. Так, дослідники прогнозують, що основними чинниками, які впливають на майбутнє сільськогосподарського виробництва, є збільшення парникових газів, зменшення води для зрошення фермерських земель та загальне підвищення температури повітря. Таким чином, стало прогнозовано, що середня світова продукція овочів і бобових, таких як соя і сочевиця, зменшиться на 35% та 9% відповідно.
Аналітики вважають, що зміна клімату зменшить глобальний доступ до важливих продуктів, якщо ми продовжуватимемо існуючу тенденцію. Введення нових сортів та удосконалення сільського господарства, його механізація - це те без чого вже не можливо забезпечити збереження овочевих запасів. Отже, необхідні заходи, включаючи підтримку різних сільськогосподарських секторів для протидії зміні клімату, повинні бути одним з пріоритетів урядів у всьому світі.