Ціна на сою на світових ринках знижується внаслідок відсутності фактичних закупівель Китаєм американських соєвих бобів

09:30 | ПроАгро Груп

Минулий тиждень на американському ф’ючерсному ринку характеризувався високою ціновою волатильністю. Котирування контрактів на пшеницю і кукурудзу переважно знижувалися. Водночас найбільш уважно учасники ринки продовжують слідкувати за динамікою цін у соєвому сегменті.

Торгівельні перемовини між США та Китаєм, як очікувалось, досягли певних успіхів. КНР, зокрема, запропонував збільшити закупівлі американської сільськогосподарської продукції на $30 млрд., повідомляє OilWorld. Зазначений обсяг торгівлі дійсно можна вважати величезним, враховуючи, що протягом 2017 року сукупний обсяг експорту сільськогосподарської продукції з США був дещо нижчим за $20 млрд., а в 2018 році скоротився ще вполовину. Тому, навіть якщо торгівля між країнами поступово почне відновлюватися, досягнення зазначеного рівня у найближчий перспективі, все ж таки, виглядає малоймовірним.

Водночас, після понеділкового росту котирувань на СВоТ, соя різко втратила в ціні у наступні дні, внаслідок відсутності фактичних закупівель з боку Китаю, незважаючи на попередньо проголошені наміри. Подальший розвиток ситуації у соєвому сегменті буде визначатися в першу чергу саме наявністю або відсутністю імпортної активності КНР.

Американські експортери все ще сподіваються отримали вигоду від збільшення обсягів торгівлі з КНР. Китай, варто зауважити, все ж таки збільшив імпорт яловичини і свинини в останні місяці. Зважаючи на шкоду, заподіяну АЧС в Китаї, імпорт продукції тваринництва має всі підстави залишатися на високому рівні також протягом наступних кількох місяців. Це може допомогти вивести американську галузь тваринництва з кризи, в якій вона перебуває, що, в той же час, негативно вплинуло на внутрішній попит на соєвий шрот.

Що стосується соєвої олії, на додаток до потужного попиту з боку Індії та біодизельної галузі Північної та Південної Америки, очікується потужне зростання обсягів імпорту з боку КНР в 2018/19 МР. Таким чином, ціни на соєву олію, згідно з прогнозами, зростатимуть у найближчі місяці зростатимуть, що також позитивно вплине на обсяги переробки олійної.