Світові ціни на продовольство у квітні зросли до рекордного рівня майже за рік

16:41 | ПроАгро Груп

Світові ціни на продовольство у квітні збільшилися до рекордного рівня майже за рік, на що вплинуло зростання цін на м’ясо і молочну продукцію.

Як повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на прес-службу ФАО, Індекс продовольчих цін ФАО в середньому становив 170 пунктів у квітні, що на 1,5% більше, ніж у березні, та все ще на 2,3% нижче за рівень у квітні минулого року.

Підвищення цін торкнулося всіх груп продовольчих товарів, що аналізуються, окрім сектора зернових, де висока експортна пропозиція призвела до зниження цін четвертий місяць поспіль.

Індекс цін ФАО на зернові знизився на 2,8%, головним чином внаслідок зростання цін на пшеницю і кукурудзу, прогнози по виробництву яких є позитивними, в той час як котирування рису в цілому залишалося стабільним.

Індекс цін ФАО на молочну продукцію виріс на 5,2%, порівняно з показником у березні, продемонструвавши четверте поспіль щомісячне зростання внаслідок стабільного глобального попиту на імпорт в поєднанні з дефіцитом пропозиції, пов'язаної з посушливою погодою в Океанії.

Індекс цін ФАО на м'ясо збільшився на 3%, що обумовлено різким стрибком світових цін на свинину в результаті зростання попиту на імпорт в Азії - насамперед у Китаї, де стрімке поширення африканської чуми свиней призвело до різкого падіння внутрішнього виробництва. Крім цього, зміцнилися ціни на яловичину, птицю і баранину.

Індекс цін ФАО на рослинні олії також виріс - на 0,9%. Котирування пальмової олії трохи зміцнилося через зростання світового попиту і скорочення запасів в основних країнах-експортерах, в той час як ціни на соєву олію підвищилися в результаті високого внутрішнього попиту в Сполучених Штатах як з боку сектора з виробництва біодизелю, так і у продовольчих секторів.

Індекс цін ФАО на цукор збільшився на 0,8%. В основному через підвищення цін на сиру нафту, оскільки зростання цін на енергоносії стимулює використання цукрової тростини в Бразилії для виробництва етанолу - щоб задовольнити внутрішній попит.