Британці створили нову вакцину від небезпечної інфекції ВРХ

14:09 | ПроАгро Груп

Британські вчені розробили нову вакцину і додатковий шкірний тест на туберкульоз великої рогатої худоби (ВРХ).
Про це повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на milkua.info.
Уперше розроблена вакцина, яка сумісна з синтетичною формою шкірного туберкулінового тесту (PPD). Це обов'язковий тест, який використовується для епідеміологічного нагляду за туберкульозом ВРХ на всій території Великобританії.
Нині для вакцинації великої рогатої худоби використовується вакцина БЦЖ, що містить нешкідливий штам збудника туберкульозу ВРХ, і дає позитивний тест PPD на туберкульоз. Це унеможливлює визначення за допомогою шкірного тесту PPD, чи є у тварини туберкульоз або її просто вакцинували.
Тому вакцинація корів БЦЖ в більшості країн світу заборонена, що дає змогу ветеринарам продовжувати використовувати шкірний тест PPD для діагностики захворювання у великої рогатої худоби.
У новому вакцинному штамі відсутні деякі білки, які є загальними для збудника.
"Ця нова вакцина забезпечує захист від туберкульозу великої рогатої худоби і допоможе в боротьбі з цією смертельною хворобою, яка вражає більше 50 млн голів великої рогатої худоби в усьому світі і є економічно руйнівною для фермерів", - розповів професор Джонхо Макфадден.
Ефективність нової вакцини була перевірена на морських свинках. Наступним етапом роботи буде демонстрація того, що в стаді ВРХ діє і синтетична шкірна проба, і вакцина БЦЖ-мінус.