У світовому рейтингу виробників молока Україна втратила сім позицій

09:02 | ПроАгро Груп

Торік Україна була у ТОП-20 світових лідерів з виробництва молока, займаючи 18 сходинку, а цьогоріч, за попередніми підсумками, займемо 25, або навіть 26 позицію.

Про це повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на avm-ua.org.

За словами віцепрезидента Асоціації виробників молока Ганни Лавренюк, цього року вперше за історію незалежності виробництво сировинного молока буде нижчим за 10 млн тонн. Станом на сьогодні переробники вже не дотримали понад 300 тисяч тонн молока порівняно з минулорічними даними.

Відсутність сталої державної підтримки, прогнозованих умов роботи, а також гарантій пільгової оренди чи купівлі землі під вирощування грубих кормів в умовах обігу сільгоспземель, штовхає господарства на повне згортання молочного напрямку. І вже нині фіксуємо стрімке скорочення поголів’я корів в Україні - фермери вирізали 28 тис. корів.

"Щоправда Україна має хороший потенціал для задоволення зростаючого попиту на молочні продукти у світі. І, за оцінками Світового Банку, Україна входить в 5-ку країн, що до 2030 року можуть увійти до ТОП-10 виробників молока світу. Найбільші виробники молока - Нова Зеландія, Австралія, Європа, США не зможуть задовольнити зростаючий попит, адже вже вичерпали свій потенціал. На сьогодні всі експерти дивляться на Україну, як на країну, яка може задовольнити світовий попит на молочну продукцію, і при цьому вважають, що вона може увірватися у п’ятірку світових лідерів. Але з ситуацією, яка склалася ми можемо просто втратити цю можливість, - підкреслила експерт.

За її словами інвестиції у молочне скотарство і термін їх окупності найбільші в АПК: для реконструкції або будівництва МТФ на 100 корів необхідно 0,6-1 млн. доларів, а окупність не менше 7-10 років. Відтак, для розвитку молочарства фермерам вкрай важливо мати прозорі правила гри та стабільну підтримку на тривалу перспективу. Бо нині попри гарні перспективи ми можемо просто втратити галузь.