Парламент ратифікував угоду з ЄС про збільшення квот на експорт м’яса птиці

12:23 | ПроАгро Груп

Верховна Рада ратифікувала Угоду між Україною та Європейським Союзом щодо збільшення квот на експорт м’яса птиці. За законопроєкт №0009 "Про ратифікацію Угоди у формі обміну листами між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до торговельних преференцій щодо м’яса птиці та переробленого м’яса птиці, передбачених Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони" проголосували 338 народних депутатів.

Про це повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на ukrinform.ua.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Ніколайчук під час презентації законопроєкту про ратифікацію угоди зазначив, що експорт м’яса птиці є одним із важливих напрямків експорту української сільськогосподарської продукції до ЄС. "Фактично, це перший продукт тваринного походження, який вийшов на європейські ринки і з першого року поставок засвідчив свою готовність конкурувати з продукцією інших держав. Україна нині посідає третє місце серед основних експортерів м’яса птиці до ЄС, поступаючись лише Таїланду та Бразилії", - зазначив він.

Урядовець наголосив, що за результатами 2018 року Україна експортувала до ЄС понад 51 тис. тонн м’яса птиці та продуктів переробки, що становить 7,6% від загального імпорту м’яса птиці Євросоюзом. У межах тарифної квоти м’яса птиці та напівфабрикатів із м’яса птиці без сплати мита ввозиться лише 17 600 тонн, за решту українські експортери сплачують в’їздне мито. Ратифікована угода передбачає збільшення обсягу безмитного експорту м’яса птиці до держав-членів ЄС.

"Це відкриває нам можливість для початку консультацій щодо перегляду на нашу користь, відповідно до наших інтересів, Угоди про асоціацію з ЄС щодо інших товарів ще до завершення п'ятирічного періоду передбаченого угодою", - зауважила голова парламентського комітету з питань євроінтеграції України в ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе.