Китайські перспективи українського свинарства

15:49 | ПроАгро Груп

Виробництво свинини в Україні у жовтні 2019 року збільшилось на 42,3% порівняно з аналогічним періодом 2018 року. Та поголів’я свиней за січень-жовтень 2019 року зменшилось на 3,1% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Збільшення виробництва цього виду м’яса частково спричинене збільшенням середньої живої маси тварин у жовтні поточного року на 1,9% порівняно з даними за аналогічний період 2018 року.

Про це повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на agroconf.org.

Чи можуть такі прогнози свідчити про наявність перспектив для свинарства в Україні? Однією з причин нарощення обсягів виробництва цього виду м’яса стала нестабільна ситуація з цінами на сою та соєвий шрот у світі, та, зокрема, в Україні. Так, внутрішні ціни на сою в країні (EXW) за 2019 рік в середньому знизилась на 21% порівняно з даними минулого року. Оскільки соя є одним із важливих продуктів у раціоні відгодівлі свиней, така ситуація з її вартістю могла посприяти покращенню раціону свиней і, як результат, - збільшенню обсягів приросту живої маси.

Ситуація зі свинарством Китаю може відкрити нові можливості для українських свинарів. За прогнозами аналітиків USDA, виробництво свинини в Китаї у 2020 році знизиться на 25,5%, порівняно з даними за 2019 рік. Основною причиною такої ситуації у Піднебесній є спалах АЧС і значна втрата поголів’я свиней. Так, на 2020 рік американські аналітики прогнозують зменшення поголів’я свиней у Китаї на 16,3% порівняно з показниками поточного року. Тож Китай можна розглядати, як перспективний ринок збуту для українського свинарства.

Щоб такі прогнози стали реальними, в країні треба подолати низку проблем. Одними з головних експортерів свинини для Китаю сьогодні є країни ЄС, а саме: Нідерланди, Франція, Німеччина та Іспанія. Експерти Міністерства сільського господарства США прогнозують нарощення обсягів експорту свинини з країн ЄС у 2020 році на 13% порівняно з 2019 роком. Продовження ембарго російським урядом на цей вид м'яса з країн ЄС до 2020 року підтверджує, що пріоритетним напрямком для європейських виробників залишатиметься китайський ринок. Попри це, в країнах ЄС можуть виникнути труднощі у галузі свинарства. Так, наприклад, уряд Нідерландів пропонує своїм фермерам компенсацію за закриття свинарських ферм для зменшення викидів аміаку. Також, окремою загрозою для європейського свинарства може стати ввезене заражене від АЧС сало та м'ясо свиней українськими заробітчанами. Щоб стати конкурентоспроможним гравцем на китайському ринку свинини, українським фермерам, перш за все, треба встановити конкурентоспроможну ціну на цей продукт. Для цього уряду варто зменшити податкове навантаження на галузь, яка потерпає від великих фінансових втрат внаслідок спалахів АЧС.