Що підтримує ціни на українську соняшникову олію та кукурудзу

15:22 | ПроАгро Груп

За інформацією Refinitiv Agriculture, активні закупівлі Китаєм української кукурудзи та соняшникової олії нового урожаю підтримує експортні котирування на ці товари на високому рівні, повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на latifundist.com.

Крім того, стурбованість операторів ринку викликає посушлива погода, яка посилює негативні настої щодо об’ємів урожаю кукурудзи та соняшника в цьому році, що є додатковим фактором підтримки цін.

При цьому експортні ціни на соняшникову олію FOB нового урожаю з поставкою в період листопад-грудень виросли на $60-70 за т за останні тижні через активні закупівлі Китаєм і труднощі з форвардними закупівлями соняшника нового урожаю.

Продажі української кукурудзи в Китай с поставкою в листопаді-грудні 2020 р. вже досягли 2,5-3 млн т. з урахуванням закупівель зі США в об’ємі понад 4 млн т, квота на імпорт кукурудзи в Китай в 2020 р. може бути вже вибрана. Премія за поставку української кукурудзи в Китай становить $4-5 за т FOB глибоководні порти порівняно з іншими напрямками.

Посушлива погода в липні - на початку серпня викликає стурбованість операторів ринку щодо об’єму урожаю пізніх зернових в Україні в 2020 році. Аграрії почали стримувати продажі кукурудзи і соняшника нового урожаю, сподіваючись на можливий ріст закупівельних цін у випадку, якщо початкові очікування рекордного урожаю не будуть реалізовані.