Фермери в Іспанії знищують частину врожаю овочів через обвал цін

14:58 | ПроАгро Груп

Іспанські фермери зіткнулися із різким падінням закупівельних цін на овочі, через що знищують частину врожаю, або скоротити пропозицію на ринку.

Про це повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на FreshPlaza.

Станом на 18 листопада 2020 року огірки продавалися в середньому по 0,16 євро за кг. Фактично, лише за три дні ціна на них впала на 48%. Цукіні подешевшали на 31% і зараз коштують 0,30 євро за кг. Баклажани з початку тижня стали дешевше на 35%, і тепер продаються менш ніж за 0,30 євро. Ціна на прості томати в середньому становить близько 0,14 євро за кг. Поточні ціни на овочі на 15-50% нижчі за ті, що були на цей час торік.

У зв’язку з цим Асоціація організацій виробників фруктів і овочів COEXPHAL-APROA оголосила про вилучення з ринку огірків та іншої плодоовочевої продукції.

"Ми радимо всім нашим членам відмовлятися від 5-10% їх продукції комерційної якості, щоб скоротити поточні поставки", - сказав президент COEXPHAL Хуан Антоніо Гонсалес.

Асоціація просить владу забезпечити "захист європейських фруктових і овочевих продуктів від неконтрольованого ввезення продуктів з третіх країн з явним порушенням конкурентних положень, а також припинення незаконних дій, таких як експорт овочевої продукції з третіх країн".