Головна - пояснення до групи 87

    – пояснення до групи 87

    Група 87

    Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання

    Примітки:

    1. Ця група не включає залізничний або трамвайний рухомий склад, призначений для переміщення тільки колією.
    2. У цій групі термін “трактори” означає транспортні засоби, призначені головним чином для буксирування чи штовхання інших транспортних засобів, пристроїв і вантажів, незалежно від того, мають вони чи ні допоміжні пристосування, у поєднанні з основним застосуванням трактора, для перевезення інструментів, насіння, добрив тощо.

    Машини та робочі інструменти, які сконструйовані для установлення на тракторах товарної позиції 8701 і розглядаються як взаємозамінне устаткування, включаються до відповідних товарних позицій навіть у разі, коли вони постачаються разом з трактором незалежно від того, встановлені вони на ньому чи ні.

    1. Шасі автомобільні з кабіною включаються до товарних позицій 8702-8704, а не до товарної позиції 8706.
    2. До товарної позиції 8712 включаються всі двоколісні велосипеди для дітей. Інші дитячі велосипеди включаються до товарної позиції 9503.

    Додаткові примітки України:

    1. Моторними транспортними засобами, що використовувалися, вважаються такі, на які були або є реєстраційні документи, видані уповноваженими державними органами, в тому числі іноземними, що дають право експлуатувати ці транспортні засоби.
    2. Кузовами для моторних транспортних засобів, що використовувалися, вважаються такі, які вже були встановлені на транспортному засобі або з моменту виготовлення яких минуло більше одного року.
    3. У цій групі термін “укомплектовані” застосовується до кузовів для промислового складання моторних транспортних засобів товарної позиції 8703, пофарбованих, повністю або не повністю укомплектованих елементами та приладами внутрішнього і зовнішнього обладнання.
    4. Термін “не укомплектовані” застосовується до кузовів для промислового складання моторних транспортних засобів товарної позиції 8703, пофарбованих або нефарбованих, із встановленими на них дверима і капотами або без них, без елементів та приладів внутрішнього та зовнішнього обладнання.

    Загальні положення

    До цієї групи включаються такі транспортні засоби, крім деяких рухомих машин Розділу XVІ (див. Пояснення до товарних позицій 8701, 8705 і 8716):

    1. Трактори (товарна позиція 8701).
    2. Моторні транспортні засоби, призначені для перевезення людей (товарна позиція 8702 або 8703) або вантажів (товарна позиція 8704), або спеціального призначення (товарна позиція 8705).
    3. Транспортні засоби вантажні, самохідні, не обладнані підіймачами або навантажувальними пристроями, які використовуються на заводах, складах, у портах чи аеропортах для перевезення вантажів на короткі відстані, а також тягачі, використовувані на залізничних платформах (товарна позиція 8709).
    4. Бойові самохідні бронемашини з моторним приводом (товарна позиція 8710).
    5. Мотоцикли та коляски до них; велосипеди та інвалідні коляски, з двигуном або без двигуна (товарні позиції 8711 – 8713).
    6. Дитячі коляски (товарна позиція 8715).
    7. Причепи і напівпричепи та інші несамохідні транспортні засоби, тобто транспортні засоби, які буксируються іншим транспортним засобом, штовхаються або ведуться вручну чи гужовою тягою (товарна позиція 8716).

    До цієї групи також включаються транспортні засоби на повітряній подушці, призначені для пересування по суші або по суші і по воді і по певних водних поверхнях (болота і т.п.) (див. Примітку 5 до Розділу XVІІ).

    Неукомплектований або незавершений транспортний засіб класифікується як відповідний укомплектований чи готовий транспортний засіб за умови, що він має, власне кажучи, властивості останнього (див. Правило 2а Основних правил інтерпретації класифікації товарів), наприклад:

    (А) Моторний транспортний засіб, на якому ще не встановлені колеса, шини та акумуляторні батареї.

    (B) Моторний транспортний засіб, на якому ще не встановлений двигун або внутрішнє устаткування.

    (C) Двоколісний велосипед без сідла і шин.

    До цієї групи також відносяться частини та пристрої, які ідентифікуються як частини, придатні для використання винятково або переважно з транспортними засобами, включеними до неї за умови додержання положень Приміток до Розділу XVІІ (див. Згальні положення до цього розділу).

    Слід зазначити, що автомобілі-амфібії класифікуються як автомобілі цієї групи. Проте літальні апарати, спеціально сконструйовані для можливості застосування їх також як дорожні транспортні засоби, класифікуються як літальні апарати (товарна позиція 8802).

    До цієї групи також не включаються:

    (а) транспортні засоби та їх частини, виконані в розрізі і призначені для демонстраційних цілей та непридатні для інших цілей (товарна позиція 9023);

    (b) колісні іграшки для катання дітей, а також дитячі велосипеди (крім дитячих двоколісних велосипедів) (товарна позиція 9503);

    (c) зимовий спортивний інвентар, такий як сани бобслей, тобогани та аналогічний інвентар (товарна позиція 9506);

    (d) транспортні засоби, застосовувані на каруселях або інших атракціонах (товарна позиція 9508).

    Додаткові загальні положення.

    1. В УКТЗЕД “нові транспортні засоби” означає транспортні засоби, які ніколи не були зареєстровані.
    2. В УКТЗЕД “транспортні засоби, що використовувались” означає транспортні засоби, які були зареєстровані щонайменше один раз.

    Додаткові загальні положення України.

    У групі 87 транспортні засоби, на які видані тимчасові реєстраційні документи уповноваженими державними органами влади, в тому числі іноземними, на термін, необхідний для здійснення транспортування нового транспортного засобу самоходом від країни-виробника до місця призначення в Україні, фізичними або юридичними особами, не вважаються такими, що були у використанні.

    Пояснення до товарної позиції 8701: 

    8701

    Трактори (за винятком тракторів товарної позиції 8709):

    8701 10 00 00

    – трактори, що керуються водієм, який іде поряд

    8701 20

    – трактори колісні для напівпричепів:

    8701 20 10 00

    – – нові

    8701 20 90 00

    – – що використовувалися

    8701 30 00 00

    – трактори гусеничні

    8701 90

    – інші:

     

    – – трактори для сільськогосподар-ських робіт (крім тракторів, що керуються водієм, який іде поряд) та трактори для лісового господарства, колісні:

     

    – – – нові, з потужністю двигуна:

    8701 90 11 00

    – – – – не більш як 18 кВт

    8701 90 20

    – – – – понад 18 кВт, але не більш як 37 кВт:

    8701 90 20 10

    – – – – – понад 18 кВт, але не більш як 25 кВт

    8701 90 20 30

    – – – – – понад 25 кВт, але не більш як 37 кВт

    8701 90 25 00

    – – – – понад 37 кВт, але не більш як 59 кВт

    8701 90 31 00

    – – – – понад 59 кВт, але не більш як 75 кВт

    8701 90 35 00

    – – – – понад 75 кВт, але не більш як 90 кВт

    8701 90 39 00

    – – – – понад 90 кВт

    8701 90 50 00

    – – – що використовувалися

    8701 90 90 00

    – – інші

    У цій товарній позиції термін “трактори” (“тягачі”) означає колісні чи гусеничні транспортні засоби, призначені переважно для буксирування або штовхання інших транспортних засобів, пристроїв або вантажів. Вони можуть мати додаткові пристосування для перевезення, з урахуванням основного призначення трактора, інструментів, насіння, добрив або інших вантажів, або пристрої для установлення робочого інструменту як додаткової функції.

    До цієї товарної позиції не включаються самохідні засоби, спеціально сконструйовані чи зміцнені для того, щоб бути як невід’ємна частина машини, яка виконує функцію підіймача, екскаватора, грейдера і т.п., навіть якщо в такому самохідному засобі застосовується тяговий або штовхаючий привід для виконання такої функції.

    До цієї товарної позиції включаються трактори (крім тягачів типу використовуваних на залізничних платформах, які включаються до товарної позиції 8709) різних типів (трактори для сільськогосподарських робіт і трактори для лісового господарства, дорожні тягачі, важкі трактори для дорожніх або будівельних робіт, трактори, обладнані лебідками, і т.п.) незалежно від типу їх приводу (двигун внутрішнього згоряння, електромотор і т.п.). Сюди також включаються тягачі, що можуть рухатися як по рейках, так і по дорогах, але не такі, що призначені винятково для руху по рейках.

    Трактори цієї товарної позиції можуть мати кузов, або сидіння для екіпажу чи кабіну. Вони можуть бути обладнані інструментальним ящиком, мати можливість підіймати та опускати начіпні сільськогосподарські знаряддя, мати тягово-зчіпний пристрій для причепів або напівпричепів (наприклад, на моторних передках та аналогічних тягових пристроях) або вал відбору потужності для приводу таких пристроїв як молотарки і циркулярні пилки.

    Шасі трактора може бути колісним, на гусеницях або комбінованим (колісно-гусеничним). В останньому випадку лише передня керована вісь оснащена колесами.

    До цієї товарної позиції також включаються трактори, що керуються водієм, який іде поруч. Вони являють собою невеликі сільськогосподарські трактори, що мають одну ведучу вісь з установленими на неї одним чи двома колесами; як і звичайні трактори, вони призначені для роботи з взаємозамінними начіпними знаряддями, що мають привід від вала відбору потужності загального призначення. Як правило, на них немає сидіння, а керування здійснюється за допомогою двох рукояток. Проте у деяких типах є одно- чи двоколісний задній візок з сидінням для водія.

    Аналогічні трактори, керовані водієм, що йде поруч, застосовуються для заводських умов.

    До цієї товарної позиції включаються трактори, обладнані лебідками (тобто застосовувані для витягування застряглих транспортних засобів; або для корчування і вивезення дерев (трелювальні трактори); чи для буксирування сільськогосподарських знарядь).

    До цієї товарної позиції також включаються трактори зі збільшеним просвітом (портальні трактори), застосовувані, наприклад, на виноградниках і лісових ділянках.

    До цієї товарної позиції також не включаються аварійні вантажні автомобілі, обладнані кранами, підіймальними блоками, лебідками і т.п. (товарна позиція 8705).

    Трактори, оснащені іншим устаткуванням

    Слід зазначити, що сільськогосподарське устаткування, призначене для навішення на трактори як змінне устаткування (плуги, борони, культиватори і т.п.), відноситься до відповідних товарних позицій, навіть якщо воно на момент подання встановлено на тракторі. У таких випадках тяговий транспортний засіб включається окремо до цієї товарної позиції.

    Трактори та робочі промислові знаряддя також класифікуються окремо, коли трактор призначений спеціально для буксирування або штовхання іншого транспортного засобу чи вантажу і, як і сільськогосподарський трактор, включає прості пристрої для приведення робочих знарядь у дію (підіймання, опускання і т.п.). У такому випадку змінні робочі знаряддя включаються до відповідних товарних позицій, навіть якщо вони подаються разом із трактором і незалежно від того, установлені вони на тракторі чи ні, тоді як трактор зі своїм робочим устаткуванням включається до цієї товарної позиції.

    Щодо вантажних тягачів у зчіпці з напівпричепами, тракторів, з’єднаних з напівпричепами, і тракторів великої потужності, зчеплених з робочими машинами групи 84 так само, як з напівпричепами, то тяговий транспортний засіб включається до цієї товарної позиції, тоді як напівпричіп або робоча машина відносяться до відповідної товарної позиції.

    Проте до цієї товарної позиції не включаються самохідні основи машин, зазначених, наприклад, у товарних позиціях 8425, 8426, 8429, 8430 та 8432, в яких самохідна основа, робочі пристрої керування, робочі знаряддя та їхні приводи спеціально сконструйовані для з’єднання один з одним у єдиний механічний агрегат. Це стосується навантажувачів, бульдозерів, моторних плугів і т.п.

    Відповідно до загального правила, самохідні основи, які утворюють складову частину устаткування, призначеного для вантажно-розвантажувальних, траншеєкопальних та інших робіт, можна відрізнити від тракторів цієї товарної позиції за їх конструктивними особливостями (форма, шасі, засоби пересування і т.п.). Щодо самохідних основ тракторного типу, слід брати до уваги різні технічні особливості, що стосуються переважно конструкції цього повнокомплектного засобу та устаткування, спеціально розрахованого на виконання інших функцій, ніж буксирування або штовхання. Наприклад, самохідні основи, що не включаються до цієї товарної позиції, включають у свій склад зміцнені елементи (такі як підпірки, плити чи балки, платформи для поворотних кранів), що або є частиною вузла шасі – кузов, або закріплюються на ньому, як правило, зварюванням, для установлення на них устаткування, яке приводить у дію робочі знаряддя. Крім того, такі самохідні основи можуть містити деякі з нижчеперелічених стандартних елементів: силове устаткування з умонтованою гідравлічною системою, яка є приводом робочих знарядь; спеціальні коробки передач, які, наприклад, забезпечують одержання максимальної швидкості у разі включення задньої передачі не меншої, ніж максимальна швидкість у разі включенні передачі для руху вперед; гідравлічну муфту та гідротрансформатор, балансирну противагу; подовжені гусениці для збільшення стійкості базового самохідного засобу; спеціальну раму для установлення двигуна позаду і т.п.

    Пояснення до товарних підпозицій:

    8701 10

    Див. Пояснення до товарної позиції 8701, шостий і сьомий абзаци.

    8701 30

    Ця товарна підпозиція також поширюється на трактори на колісно-гусеничному ходу.

    Додаткові пояснення до товарних категорій:

    8701 10 00           

    Ця товарна категорія включає види устаткування, описані в Поясненнях  до товарної позиції 8701, абзаци 6 і 7, включаючи тягачі (трактори), що керуються водієм, який іде поруч. Трактори цього типу використовуються переважно у садівництві.

    Взаємозамінне знаряддя, призначене для використання разом із тракторами, що керуються водієм, який іде поруч, (борони, плуги та інше) класифікується окремо, навіть якщо воно змонтовано на тракторі, що керуються водієм, який іде поруч.

    Проте, якщо знаряддя або інструменти постійно прикріплені до шасі, оснащеного двигуном, і утворюють з останнім єдиний механічний блок, цей блок слід класифікувати в товарній позиції, що включає робочі блоки. Це застосовується до моторних плугів і моторних культиваторів (товарна позиція 8432 ).

    8701 30 00           

    Ця товарна категорія включає транспортні засоби типу тракторів з дуже широкими гусеницями для вирівнювання і згладжування снігу на лижних схилах тощо.

    Машини та робочі інструменти, сконструйовані для встановлення на цей тип транспортного засобу як взаємозамінне устаткування (плоскі шкребки, обертові снігоочисники тощо), класифікуються в їх відповідних товарних позиціях (8430, 8479 тощо), навіть якщо постачаються разом із транспортним засобом, і незалежно від того, встановлені вони на ньому чи ні.

    8701 90 11-8701 90 90

    Ці товарні категорії включають так звані “всюдихідні транспортні засоби”, які сконструйовані для використання як трактор, та мають наступні характеристики:

    • керування здійснюється за допомогою руля з двома рульовими ричагами;
    • керування здійснюється повертанням двох передніх коліс і аналогічно керуванню моторними транспортними засобами (принцип Акермана);
    • гальма на всі колеса;
    • автоматичне зчеплення та задній хід;
    • двигун спеціально сконструйований для використання у важких умовах експлуатації та здатний буксирувати причеплене обладнання з достатньою потужністю;
    • потужність передається на колеса через вал, а не через ланцюг;
    • шини підходять до всіх транспортних засобів та мають протектор придатний для використання на нерівній місцевості;
    • зчіпний пристрій будь-якого виду, наприклад зчіпний пристрій, призначений для того, щоб тягніть або штовхати, принаймні в два рази більше ніж власна вага транспортного засобу;
    • тягове зусилля не загальмованого причепа у два або більше разів перевищує власну вагу. Це може бути доведено технічною документацією, керівництвом користувача, свідоцтвом від виробника, або від національного органу, із зазначенням саме у кілограмах тягового зусилля всюдихідного транспортного засобу та його власної ваги (ваги транспортного засобу без будь-яких рідин, пасажирів або вантажів)

    У випадку якщо вони задовольняють вищенаведеним характеристикам та відповідають Поясненням до товарних категорій 8701 90 11 – 8701 90 50, транспортні засоби повинні класифікуватись як трактори для сільськогосподарських робіт або для лісового господарства. В іншому випадку вони класифікуються в товарній підкатегорії 8701 90 90.

    Якщо вони не задовольняють всім вищезазначеним характеристикам, так звані “всюдихідні транспортні засоби” слід класифікувати у товарній позиції 8703.

    До цієї товарної позиції також не включаються так звані “квадрацикли” (товарна позиція 8703 або товарна категорія 9503 00 10 (див. Пояснення до цієї товарної позиції та товарної категорії).

    8701 90 11 – 8701 90 50           

    Ці товарні категорії включають трактори для сільськогосподарських робіт і трактори для лісового господарства, які мають не менше трьох коліс і призначені, виходячи з їх конструкції та устаткування, для використання у сільськогосподарських, садівничих та лісівницьких цілях. Транспортні засоби цього типу мають зазвичай максимальну швидкість 45 км/год .

    Їх двигуни здатні надавати максимальну силу тяги, наприклад, коли використовується блокуючий диференціал.

    Їх шини мають глибокий малюнок протектору, придатний для сільськогосподарських, садових цілей та цілей лісового господарства.

    Трактори для сільськогосподарських робіт зазвичай оснащуються гідравлічним пристроєм, що дозволяє або піднімати, або опускати сільськогосподарське знаряддя (борони, плуги тощо), пристроєм відбору потужності, що дозволяє використовувати потужність двигуна для приведення в дію інших машин та знаряддя, а також пристроєм для буксирування причепів. Трактори можуть також бути обладнані гідравлічним пристроєм, призначеним для керування вантажно-розвантажувальним устаткуванням (сінонавантажувачем, гноєнавантажувачем тощо). У цьому випадку вантажно-розвантажувальне устаткування може вважатися допоміжним пристроєм.

    Ці товарні категорії також включають сільськогосподарські трактори спеціального призначення, наприклад, трактори з піднятим шасі, використовувані на виноградниках і в садових розплідниках, а також трактори-підгортальники та трактори для буксирування знаряддя.

    Навіть якщо встановлене на тракторі, взаємозамінне сільськогосподарське устаткування повинне класифікуватися у відповідній йому товарній позиції (товарні позиції 8432 , 8433 тощо).

    Трактори для лісогосподарських робіт характеризуються, крім цього, наявністю постійно закріпленої лебідки, що дозволяє транспортувати стовбури дерев.

    Відповідно до Примітки 2 до цієї групи, трактори, класифіковані в цих категоріях, можуть також характеризуватися певними модифікаціями, що дозволяють їм, поряд з виконанням свого основного призначення, здійснювати буксирування сільськогосподарських і лісогосподарських машин, знаряддя, добрив, насіння тощо.

    Ці товарні категорії не включають газонокосарки (газонокосарки, які керуються водієм, що сидить зверху і садові трактори), оснащені постійним різальним пристроєм, і лише одним пристроєм відбору потужності, призначеним виключно для приведення в дію різального устаткування (дивись Пояснення до товарних категорій 8433 11 10 – 8433 19 90).

    8701 90 90           

    Ця товарна категорія включає:

    1. Трактори для виконання громадських робіт;
    2. Одноосьові тягачі для буксирування зчіпних транспортних засобів.

    Пояснення до товарної позиції 8702: 

    8702

    Моторні транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, включаючи водія:

    8702 10

    – з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем):

     

    – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 2 500 см3:

    8702 10 11

    – – – нові:

    8702 10 11 10

    – – – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 5 000 см3

    8702 10 11 30

     

    8702 10 19

    – – – що використовувалися:

    8702 10 19 10

    – – – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 5 000 см3

    8702 10 19 90

    – – – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 5 000 см3

     

    – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 500 см3:

    8702 10 91 00

    – – – нові

    8702 10 99 00

    – – – що використовувалися

    8702 90

    – інші:

     

    – – з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням:

     

    – – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 2 800 см3:

    8702 90 11 00

    – – – – нові

    8702 90 19 00

    – – – – що використовувалися

     

    – – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 800 см3:

    8702 90 31 00

    – – – – нові

    8702 90 39 00

    – – – – що використовувалися

    8702 90 90

    – – з двигуном іншого типу:

    8702 90 90 10

    – – – тролейбуси

    8702 90 90 90

    – – – інші

    До цієї товарної позиції включаються всі моторні транспортні засоби, призначені для перевезення десяти людей і більше (включаючи водія).

    До цієї товарної позиції включаються звичайні та міжміські автобуси; тролейбуси (з живленням від контактної мережі) і “гіробуси”, принцип дії яких полягає в тому, що кінетична енергія накопичується в обертальному з великою швидкістю маховику і використовується для приведення в дію електрогенератора, який живить електромотор.

    До цієї товарної позиції також включаються автобуси, що можуть бути перетворені в залізничні вагони шляхом заміни коліс і блокування рульового керування, причому двигун залишається тим самим.

    Пояснення до товарної позиції 8703: 

    8703

    Автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей (крім моторних транспортних засобів товарної позиції 8702), включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони та гоночні автомобілі:

    8703 10

    – транспортні засоби, спеціально призна-чені для пересування снігом; спеціальні автомобілі для пере-везення спортсменів на майданчики для гри в гольф та аналогічні транспортні засоби:

    8703 10 11 00

    – – транспортні засоби спеціального призначення для переміщення снігом, з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) або з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням

    8703 10 18 00

    – – інші

     

    – інші транспортні засоби з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та з кривошипно-шатунним механізмом:

    8703 21

    – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 1 000 см3:

    8703 21 10 00

    – – – нові

    8703 21 90

    – – – що використовувалися:

    8703 21 90 10

    – – – – не більш як 5 років

    8703 21 90 30

    – – – – понад 5 років

    8703 22

    – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 1 000 см3, але не більш як 1 500 см3:

    8703 22 10 00

    – – – нові

    8703 22 90

    – – – що використовувалися:

    8703 22 90 10

    – – – – не більш як 5 років

    8703 22 90 30

    – – – – понад 5 років

    8703 23

    – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 1 500 см3, але не більш як 3 000 см3:

     

    – – – нові:

    8703 23 11

    – – – – моторні транспортні засоби, обладнані для тимчасового проживання людей:

    8703 23 11 10

    – – – – – з об’ємом циліндрів двигуна понад 1 500 см3, але не більш як 2 200 см3

    8703 23 11 30

    – – – – – з об’ємом циліндрів двигуна понад 2 200 см3, але не більш як 3 000 см3

    8703 23 19

    – – – – інші:

    8703 23 19 10

    – – – – – з об’ємом циліндрів двигуна понад 1 500 см3, але не більш як 2 200 см3

    8703 23 19 30

    – – – – – з об’ємом циліндрів двигуна понад 2 200 см3, але не більш як 3 000 см3

    8703 23 90

    – – – що використовувалися:

     

    – – – – з об’ємом циліндрів двигуна понад 1 500 см3, але не більш як 2 200 см3:

    8703 23 90 11

    – – – – – не більш як 5 років

    8703 23 90 13

    – – – – – понад 5 років

     

    – – – – з об’ємом циліндрів двигуна понад 2 200 см3, але не більш як 3 000 см3:

    8703 23 90 31

    – – – – – не більшяк 5 років

    8703 23 90 33

    – – – – – понад 5 років

    8703 24

    – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 3 000 см3:

    8703 24 10 00

    – – – нові

    8703 24 90

    – – – що використовувалися:

    8703 24 90 10

    – – – – не більш як 5 років

    8703 24 90 30

    – – – – понад 5 років

     

    – інші транспортні засоби з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем):

    8703 31

    – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 1 500 см3:

    8703 31 10 00

    – – – нові

    8703 31 90

    – – – що використовувалися:

    8703 31 90 10

    – – – – не більш як 5 років

    8703 31 90 30

    – – – – понад 5 років

    8703 32

    – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 1 500 см3, але не більш як 2 500 см3:

     

    – – – нові:

    8703 32 11 00

    – – – – моторні транспортні засоби, обладнані для тимчасового проживання людей

    8703 32 19 00

    – – – – інші

    8703 32 90

    – – – що використовувалися:

    8703 32 90 10

    – – – – не більш як 5 років

    8703 32 90 30

    – – – – понад 5 років

    8703 33

    – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 2 500 см3:

     

    – – – нові:

    8703 33 11 00

    – – – – моторні транспортні засоби, обладнані для тимчасового проживання людей

    8703 33 19 00

    – – – – інші

    8703 33 90

    – – – що використовувалися:

    8703 33 90 10

    – – – – не більш як 5 років

    8703 33 90 30

    – – – – понад 5 років

    8703 90

    – інші:

    8703 90 10 00

    – – транспортні засоби, оснащені електричними двигунами

    8703 90 90 00

    – – інші

    До цієї товарної позиції включаються моторні транспортні засоби різних видів (включаючи автомобілі-амфібії), призначені для перевезення людей; проте до неї не включаються моторні транспортні засоби товарної позиції 8702. У транспортних засобів цієї товарної позиції можуть бути двигуни будь-якого типу (двигуни внутрішнього згоряння, електродвигуни, газотурбінні двигуни і т.п.).

    До цієї товарної позиції також включаються полегшені триколісні транспортні засоби спрощеної конструкції, такі як:

    –  обладнані мотоциклетним двигуном і колесами і т.п. і які, через свою механічну конструкцію, мають ознаки звичайних автомобілів, тобто системою керування автомобільного типу чи передачею заднього ходу і диференціалом;

    –  змонтовані на Т-подібному шасі, в якому два задніх колеса мають незалежні приводи від окремих електродвигунів з живленням від акумуляторів. Керування такими транспортними засобами, як правило, здійснюється від одного центрального важеля керування, за допомогою якого водій може почати рух транспортного засобу, робити розгін, гальмування, зупинятися і рухатися заднім ходом, а також здійснювати повороти праворуч або ліворуч шляхом зміни крутильного моменту, переданого на ведучі колеса, чи повороту переднього колеса.

    Транспортні засоби цієї товарної позиції можуть бути як колісними, так і гусеничними.

    До цієї товарної позиції також включаються:

    (1) Легкові автомобілі (наприклад, лімузини, таксі, спортивні та гоночні автомобілі).

    (2) Спеціалізовані транспортні засоби, такі як автомобілі швидкої допомоги, тюремні фургони та катафалки.

    (3) Автомобілі, обладнані для проживання (туристські автофургони і т.п.), транспортні засоби для перевезення людей, спеціально обладнані під житло (зі спальними місцями, кухнями, туалетом і т.п.).

    (4) Транспортні засоби, спеціально призначені для пересування по снігу (наприклад, снігомобілі).

    (5) Спеціальні автомобілі для перевезення гравців у гольф та інші аналогічні транспортні засоби.

    (6) Чотириколісні автомобілі з трубчастим шасі, що мають систему керування як у автомобіля (наприклад систему керування на основі принципу Акермана).

    У цій товарній позиції термін “вантажопасажирський автомобіль-фургон”, означає транспортний засіб, що має максимально 9 місць для сидіння (включаючи водія), внутрішній простір якого може без конструктивних змін використовуватися для перевезення як людей, так і вантажів.

    Деякі моторні транспортні засоби цієї товарної позиції характеризуються певними ознаками, які свідчать про те, що дані транспортні засоби сконструйовані для перевезення пасажирів, а не для перевезення вантажів (товарна позиція 8704). Такі ознаки враховуються у випадку, якщо моторний транспортний засіб, зазвичай, має повну масу  не більш як 5 т і має єдиний замкнутий внутрішній простір, який включає одну зону для водія і пасажирів і другу зону, яка може бути використана для перевезення як пасажирів так і вантажів. До цієї групи моторних транспортних засобів відносяться автомобілі, відомі як “багатоцільові транспортні засоби”, (наприклад, транспортні засоби типу “фургон”, автомобілі для активного відпочинку (sport utіlіty vehіcle  – SUV), деякі автомобілі з кузовом типу “пікап”). Характерними ознаками конструкції цих транспортних засобів, як правило, є:

    (а) наявність постійно встановлених сидінь із пристроями безпеки (наприклад, з ременями безпеки або із місцями для кріплення та/або пристосуваннями для встановлення ременів безпеки) для кожного пасажира, або наявність стаціонарних місць для кріплення та/або пристосувань для встановлення сидінь і пристроїв безпеки у задній зоні салону позаду зони для водія і передніх пасажирів, такі сидіння можуть  бути фіксованими, такими, що складаються, такими, що знімаються, на анкерному кріпленні, або виносними;

    (b) наявність  вікон у двох бокових панелях задньої частини кузова ;

    (с) наявність  дверей з вікнами,  що ковзають, відкриваються назовні або піднімаються вгору,  розташованих  на бокових панелях або у задній частині кузова ;

     (d) відсутність стаціонарної панелі або перегородки між зоною для водія з передніми пасажирами і задньою зоною, яка може бути використана для перевезення як пасажирів, так і вантажів;

    (е) наявність ознак комфорту і оздоблення внутрішнього простору, а також пристосувань (аксесуарів) у внутрішньому просторі всього салону транспортного засобу, які властиві пасажирським салонам транспортних засобів (наприклад, килимове покриття, вентиляція, внутрішнє освітлення, попільнички).

    Спеціалізовані транспортні засоби для використання на атракціонах, наприклад, ігрові автомобілі атракціонів типу “автодром”, включаються до товарної позиції 9508.

      Додаткові пояснення до товарної позиції:

    Ця товарна позиція включає багатоцільові транспортні засоби, такі як транспортні засоби, призначені для перевезення як людей, так і вантажів.

    1. Типу “пікап” :

    Транспортні засоби цього типу, зазвичай,  обладнані більше, ніж одним рядом сидінь та мають дві окремі частини, а саме, кабіну закритого типу для перевезення пасажирів та відкриту або закриту платформу для перевезення вантажів.

    Однак, такі транспортні засоби повинні класифікуватися у товарній позиції 8704, якщо максимальна внутрішня довжина підлоги тієї частини, що призначена для перевезення вантажів, становить більш ніж 50 % довжини колісної бази транспортного засобу, або, якщо транспортні засоби мають більше двох осей.

    1. Типу “фургон”:

    Транспортні засоби типу “фургон”, обладнані більше, ніж одним рядом сидінь, повинні відповідати критеріям, наведеним вище у поясненнях до ГС до товарної позиції 8703.

    Однак, транспортні засоби типу “фургон”, обладнані одним рядом сидінь, які не мають стаціонарних місць для кріплення та спеціальних пристосувань для встановлення сидінь та засобів безпеки (паси безпеки тощо) у задній зоні транспортного засобу, незалежно від того, чи обладнані вони стаціонарною перегородкою між зоною для перевезення пасажирів та зоною для перевезення вантажів чи ні, а також незалежно від того, чи мають вони вікна в задній панелі, повинні класифікуватися у товарній позиції 8704.

    Додаткові пояснення до товарних категорій:

    8703 21 10 – 8703 24 90           

    Щодо визначення поняття робочого об’єму циліндрів двигуна дивись Пояснення  до товарних підпозицій 8407 31, 8407 32, 8407 33 і 8407 34.

    Ці товарні категорії включають “вантажопасажирські автомобілі-фургони” і “багатоцільові транспортні засоби” зазначені в Поясненнях до товарної позиції 8703, 5-ий та 6-ий абзаци.

    Ці товарні категорії включають також невеликі гоночні автомобілі (які називають “картами”) без кузовів, оснащені поршневим двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням і здатні розвивати відносно високі швидкості.

    8703 31 10 – 8703 33 90           

    Ці товарні категорії включають “вантажопасажирські автомобілі-фургони” і “багатоцільові транспортні засоби” зазначені в Поясненнях до товарної позиції 8703, 5-ий та 6-ий абзаци.

    Пояснення до товарної позиції 8704: 

    8704

    Моторні транспортні засоби для перевезення вантажів:

    8704 10

    – автомобілі-самоскиди, призначені для використання на бездоріжжі:

    8704 10 10

    – – з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) або з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням:

    8704 10 10 10

    – – – вантажо-підйомністю понад 75 т

    8704 10 10 90

    – – – інші

    8704 10 90

    – – інші:

    8704 10 90 10

    – – – автомобілі-самоскиди масою до 5 т

    8704 10 90 90

    – – – інші

     

    – інші з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем):

    8704 21

    – – з повною масою транспортного засобу не більш як 5 т:

    8704 21 10 00

    – – – призначені спеціально для транспортування високорадіоактивних речовин

     

    – – – інші:

     

    – – – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 2 500 см3:

    8704 21 31 00

    – – – – – нові

    8704 21 39 00

    – – – – – що використовувалися

     

    – – – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 500 см3:

    8704 21 91 00

    – – – – – нові

    8704 21 99 00

    – – – – – що використовувалися

    8704 22

    – – з повною масою транспортного засобу понад 5 т, але не більш як 20 т:

    8704 22 10 00

    – – – призначені спеціально для транспортування високорадіоактивних речовин

     

    – – – інші:

    8704 22 91 00

    – – – – нові

    8704 22 99 00

    – – – – що використовувалися

    8704 23

    – – з повною масою транспортного засобу понад 20 т:

    8704 23 10 00

    – – – призначені спеціально для транспортування високорадіоактивних речовин

     

    – – – інші:

    8704 23 91 00

    – – – – нові

    8704 23 99 00

    – – – – що використовувалися

     

    – інші з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням:

    8704 31

    – – з повною масою транспортного засо-бу не більш як 5 т:

    8704 31 10 00

    – – – призначені спеціально для транспортування високорадіоактивних речовин

     

    – – – інші:

    8704 31 31 00

    – – – – – нові

    8704 31 39 00

    – – – – – що використовувалися

     

    – – – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 800 см3:

    8704 31 91 00

    – – – – – нові

    8704 31 99 00

    – – – – – що використовувалися

    8704 32

    – – з повною масою транспортного засобу понад 5 т:

    8704 32 10 00

    – – – призначені спеціально для транспортування високорадіоактивних речовин

     

    – – – інші:

    8704 32 91 00

    – – – – нові

    8704 32 99 00

    – – – – що використовувалися

    8704 90 00 00

    – інші

    До цієї товарної позиції включаються, зокрема:

    звичайні вантажні автомобілі та автофургони (відкриті, з брезентовим верхом, закриті і т.п.); автомобілі для доставляння товарів та автофургони усіх видів, автофургони для перевезення домашніх речей; вантажні автомобілі з автоматичними розвантажувальними пристроями (з перекидним кузовом і т.п.); автомобілі-цистерни (незалежно від того, обладнані вони насосами чи ні); авторефрижератори або автомобілі з ізотермічними кузовами; багатоярусні вантажні автомобілі для перевезення кислоти в суліях, балонів з бутаном і т.п.; важкі вантажні автомобілі з низькорозташованими рамами і навантажувальними похилими трапами для перевезення танків, підіймачів або екскаваторів, електричних трансформаторів і т.п.; вантажні автомобілі, спеціально призначені для перевезення свіжого бетону, крім бетономішалок товарної позиції 8705; машини для вивезення сміття, незалежно від того, обладнані вони навантажувальними, трамбувальними, демпфірувальними та іншими пристроями чи ні.

    Класифікація деяких транспортних засобів у цій товарній позиції визначається певними ознаками, які вказують на те, що дані транспортні засоби, головним чином, призначені для перевезення вантажів, а не для перевезення людей (товарна позиція 8703). Ці ознаки застосовуються при класифікації моторних транспортних засобів, які, зазвичай, мають повну масу транспортного засобу менш як 5 тонн і які мають або окрему закриту задню зону, або відкриту задню платформу, звичайно, використовувану для перевезення вантажів, але можуть мати задні сидіння вздовж бортів типу лавки, без ременів безпеки, місць для кріплення ременів безпеки або зручностей для пасажирів, і які складаються,  з метою повного використання задньої платформи для перевезення вантажів. До цієї групи моторних транспортних засобів можуть відноситись транспортні засоби, відомі як “багатоцільові транспортні засоби” (наприклад, транспортні засоби типу фургон, автомобілі з кузовом типу “пікап”, деякі автомобілі для активного відпочинку (sport utіlіty vehіcle – SUV). Ознаки транспортних засобів, які включаються до цієї товарної позиції:

    (a) наявність сидінь типу лавок, які не мають пристроїв безпеки (наприклад, ременів безпеки або місць для кріплення і пристосувань для встановлення ременів безпеки) або зручностей для пасажирів в задній зоні позаду зони для водія і передніх пасажирів. Такі сидіння, зазвичай, бувають складаними або виносними для можливості повного використання підлоги задньої зони (транспортні засоби типу “фургон”) або окремої платформи (транспортні засоби типу “пікап”) для транспортування вантажів;

    (b) наявність окремої кабіни для водія і пасажирів та окремої платформи з боковими бортами і відкидним заднім бортом (транспортні засоби типу “пікап”); 

    (c) відсутність вікон в двох бокових панелях задньої частини кузова; наявність дверей без вікон, що ковзають, відкриваються назовні або піднімаються вгору для вивантаження або завантаження вантажів, розташованих на бокових панелях або у задній частині кузова (транспортні засоби типу “фургон”);

    (d) наявність стаціонарної панелі або бар’єру між зоною для водія і передніх пасажирів і задньою зоною;

    (e) відсутність в зоні вантажного відділення ознак комфорту і внутрішнього оздоблення, а також пристосувань, які притаманні пасажирським салонам моторних транспортних засобів (наприклад, килимове покриття, вентиляція, внутрішнє освітлення, попільнички).

    До цієї товарної позиції також включаються:

    (1) Самоскиди, тобто транспортні засоби міцної конструкції з перекидним кузовом або днищем, яке відкривається вниз, призначені для перевезення ґрунту чи інших матеріалів. Ці автомобілі, які можуть мати жорстке шасі або шасі з шарнірно-зчленованою рамою, як правило, обладнані колесами для руху по бездоріжжю і можуть пересуватися по м’якому ґрунту. До цієї товарної позиції входять як важкі, так і легкі самоскиди; останні іноді відрізняються наявністю сидіння з регулюванням на два положення, двома сидіннями, спрямованими в протилежні боки або двома рульовими колесами для того, щоб цими транспортними засобами можна було б керувати водію, який сидить обличчям у бік кузова під час розвантажувальних операцій.

    (2) Човникові автомобілі. Ці транспортні засоби застосовуються на шахтах для перевезення вугілля або руди від врубових машин до конвеєрів. Являють собою важкі транспортні засоби з низькою підвіскою, обладнані шинами і з двигунами внутрішнього згоряння або з електродвигунами; розвантажуються автоматично за допомогою транспортера, який утворює підлогу транспортного засобу.

    (3) Самозавантажні транспортні засоби, обладнані лебідками, підіймальними пристроями і т.п., але призначені переважно для транспортних цілей.

    (4) Дорожньо-рейкові вантажні транспортні засоби, спеціально обладнані для руху як по автомобільних дорогах, так і по рейках. Ці транспортні засоби, колеса яких установлюються на залізничних рейках, мають спереду і ззаду пристрої типу вагонних візків, які можна підіймати за допомогою підіймального пристосування для того, щоб транспортний засіб міг пересуватися і по дорозі.

    Автомобільні шасі, обладнані двигуном і кабіною, також включаються до цієї товарної позиції.

    До цієї товарної позиції також не включаються:

    (а) портальні транспортери, застосовувані на заводах, складах, у портах або аеропортах і т.п. для перевезення довгомірних вантажів або контейнерів (товарна позиція 8426);

    (b) транспортери-навантажувачі, застосовувані на шахтах (товарна позиція 8429);

    (c) мотоцикли, моторолери чи мотовелосипеди, призначені для перевезення вантажів (товарна позиція 8711).

    Пояснення до товарних підпозицій:

     8704 10

    Як правило, ці самоскиди можна відрізнити від інших вантажних транспортних засобів (зокрема, вантажних автомобілів з перекидними кузовами) за такими параметрами:

    –  кузов самоскида, виконаний з дуже міцного сталевого листа; передня його частина висунута над кабіною водія для захисту кабіни; все дно, чи його частина, направлена вверх;

    –  у деяких випадках, кабіна водія завширшки складає лише половину ширини самоскида;

    –  відсутня підвіска осей;

    –  потужні гальма;

    –  обмежені швидкість руху та зона дії;

    –  спеціальні шини, використовувані для руху по ґрунту;

    –  завдяки міцній конструкції, співвідношення власної маси (без врахування маси вантажу) до корисного навантаження не перевищує 1:1,6;

    –  кузов може нагріватися вихлопними газами для запобігання налипання чи заморожування матеріалу, що перевозиться.

    Слід зазначити, проте, що деякі типи самоскидів спеціально розраховані для роботи на рудниках або в тунелях, наприклад, такі, що мають кузови з нижнім розвантаженням. Вони мають деякі з вищевказаних властивостей, але в них немає кабіни чи висунутої вперед захисної частини кузова.

    8704 21, 8704 22, 8704 23, 8704 31 та 8704 32

    Повна маса транспортного засобу – це дорожня маса, зазначена виробником як максимальна проектна маса транспортного засобу. Вона дорівнює сумі власної маси автомобіля і максимальної маси вантажу, водія і повного паливного бака.

    Додаткові пояснення до товарної позиції:

    Застосовуються Пояснення  до товарної позиції 8703 з внесенням відповідних змін (mutatіs mutandіs).

    Щодо визначення поняття робочого об’єму циліндрів двигуна дивись Пояснення  до товарних підпозицій 8407 31, 8407 32, 8407 33 і 8407 34.

    Ця товарна позиція включає всюдихідні транспортні засоби з чотириколісним приводом, шарнірно-зчепленим шасі, в яких передня секція, призначена для розміщення дизельного двигуна і кабіни з органами керування. Задня секція складається з двоколісного шасі, без обладнання, але розрахована на встановлення різноманітного обладнання.

    Проте ця товарна позиція не включає ці транспортні засоби, коли вони оснащені устаткуванням сільськогосподарського або іншого спеціального призначення (товарна позиція 8705).           

    Додаткові пояснення до товарних категорій:

    8704 10 10 і 8704 10 90           

    1. Ці товарні категорії включають, переважно, транспортні засоби, оснащені перекидним уперед чи назад кузовом або кузовом, що має у днищі виріз для скидання вантажу, який спеціально сконструйований для перевезення піску, гравію, ґрунту, каменів тощо. Ці транспортні засоби призначені для використання в кар”єрах, рудниках або на будівельних майданчиках, для дорожніх робіт або будівництва доріг, аеропортів чи портів. Приклади, що ілюструють різні типи самоскидів, наведені наприкінці цих пояснень.
    2. Ці товарні категорії також включають транспортні засоби меншого розміру, що використовуються на будівельних майданчиках для перевезення ґрунту, щебеню, цементу і бетонного розчину тощо. Вони мають жорстке шасі або шасі з шарнірно-зчленованою рамою та привод на два або чотири колеса, при цьому кузов розташований над одним з мостів, а сидіння водія – над іншим мостом. Сидіння водія розташовано не обов’язково у кабіні.

    Типові автомобілі-самоскиди

    Самоскид із двома водійськими місцями і двома комплектами органів керування та самоскид з кузовом, що відкривається знизу

    Самоскид для будівельних майданчиків і з двома комплектами органів керування  та самоскид із двома водійськими сидіннями

    8704 21 10

    Застосовуються Пояснення до товарної категорії 8606 91 10, з внесенням відповідних змін (mutatіs mutandіs).

    8704 21 31 – 8704 21 99

    Ці товарні категорії включають “багатоцільові транспортні засоби”, які згадуються у Поясненнях до товарної позиції 8704, другий абзац.

    8704 22 10

    Застосовуються Пояснення до товарної категорії 8606 91 10, з внесенням відповідних змін (mutatіs mutandіs).

    8704 23 10

    Застосовуються Пояснення до товарної категорії 8606 91 10, з внесенням відповідних змін (mutatіs mutandіs).

    8704 31 10

    Застосовуються Пояснення до товарної категорії 8606 91 10, з внесенням відповідних змін (mutatіs mutandіs).

    8704 31 31 – 8704 31 99

    Ці товарні категорії включають “багатоцільові транспортні засоби”, які згадуються у Поясненнях до товарної позиції 8704, другий абзац.

    8704 32 10

    Застосовуються Пояснення до товарної категорії 8606 91 10, з внесенням відповідних змін (mutatіs mutandіs).

    Додаткові пояснення України до товарних категорій: 

    8704 10 10 і 8704 10 90

    Автомобілі-самоскиди, в залежності від компоновки шасі, прохідності, за параметрами осьового навантаження, та зовнішнім габаритам поділяються на дорожні, тобто які можуть рухатись по дорогам загального користування, підвищеної прохідності, рух яких допускається дорогами загального користування та у кар’єрах, та позашляхові (так звані “кар’єрні”), які можуть рухатись лише поза межами доріг загального користування, тобто призначені для  використання на бездоріжжі.

    Позашляхові кар’єрні самоскиди призначені для вивезення породи з місць відкритого розроблення корисних копалин, перевезення будівельних матеріалів – піску, гравію та інших матеріалів, для будівництва доріг тощо. Рух таких самоскидів дорогами загального користування заборонений, внаслідок масово-габаритних обмежень. Позашляхові самоскиди використовують для транспортування вантажу на невелику відстань. Вони оснащені кузовами ковшового типу і не мають бортів, що відкриваються. Роль заднього борта виконує піднята задня частина кузова. У конструкції, зазвичай, не використовують листові ресори для амортизації. Ці самоскиди мають жорстке шасі-раму або шасі з шарнірно-зчленованою рамою, гідромеханічну трансмісію, потужні багатодискові гальма.

      Пояснення до товарної позиції 8705: 

    8705

    Моторні транспортні засоби спеціального призначення, крім призначених головним чином для перевезення людей або вантажів (наприклад, автомобілі вантажні для аварійного ремонту, автокрани, автомобілі пожежні, автобетономішалки, автомобілі прибиральні для доріг, автомобілі поливомийні, автомобілі-майстерні, радіологічні автомобілі):

    8705 10 00 00

    – автокрани

    8705 20 00 00

    – автобурові

    8705 30 00

    – автомобілі пожежні:

    8705 30 00 10

    – – з підіймачем або драбиною

    8705 30 00 90

    – – інші

    8705 40 00 00

    – автобетономішалки

    8705 90

    – інші:

    8705 90 30 00

    – – машини, оснащені бетононасосом

    8705 90 80

    – – інші:

    8705 90 80 10

    – – – автомобілі спеціального призначення для пересувних телевізійних і звукових станцій

    8705 90 80 90

    – – – інші

    До цієї товарної позиції включається ряд видів транспортних засобів, спеціально сконструйованих або пристосованих для розміщення різних пристроїв, які надають їм можливості виконувати визначені нетранспортні функції; тобто основною метою транспортного засобу цієї товарної позиції не є перевезення людей або вантажів.

    До цієї товарної позиції включаються:

    (1) Автомобілі вантажні аварійні, що являють собою автомобільні шасі з підлогою або без неї та обладнані підіймальними пристроями, такими як неповоротні крани, козли, блоки чи лебідки, і призначені для підіймання і буксирування транспортних засобів в аварійному стані.

    (2) Автомобілі-насоси, обладнані насосом, як правило, з приводом від двигуна автомобіля (наприклад, пожежні автомобілі).

    (3) Вантажні автомобілі, обладнані драбинами або підіймальними платформами для ремонту контактних підвісних мереж, вуличного освітлення і т.п.; вантажні автомобілі з регульованою стрілою і платформою для кінознімального чи телевізійного устаткування.

    (4) Вантажні автомобілі, застосовувані для очищення вулиць, стічних канав, аеродромних злітно-посадочних смуг і т.п. (наприклад, автомобілі для прибирання доріг (підмітальні машини), автомобілі-розкидувачі, комбіновані підмітально-мийні машини та асенізаційні машини).

    (5) Снігоочисні та снігоприбиральні машини з умонтованим устаткуванням; тобто автомобілі, створювані винятково для снігоприбирання і, як правило, з турбінами, обертальними лопатками і т.п., з приводом або від двигуна автомобіля, або від окремого двигуна.

    В усіх випадках змінне снігоочисне або снігоприбиральне обладнання всіх типів не включається до цієї товарної позиції (товарна позиція 8430), незалежно від того, подане воно змонтованим на автомобілі чи ні.

    (6) Вантажні автомобілі-розкидувачі всіх видів з нагрівальним устаткуванням або без нього, з устаткуванням для розподілу гудрону або гравію, для сільськогосподарських цілей і т.п.

    (7) Автокрани, не призначені для перевезення вантажів, які складаються з автомобільного шасі, на якому постійно встановлена кабіна і поворотний кран. Проте вантажні автомобілі з самонавантажувальними пристроями не включаються до цієї товарної позиції (товарна позиція 8704).

    (8) Автобурові (тобто вантажні автомобілі, обладнані вишкою в комплкті з краном, лебідками та іншими пристроями для буріння і т.п.).

    (9) Вантажні автомобілі, обладнані штабелеукладачами (тобто рухомою платформою, виконаною рухомою на вертикальній основі, і яка, як правило, має привід від двигуна автомобіля). Проте до цієї товарної позиції не включаються самозавантажні автомобілі, обладнані лебідками, підіймальними пристроями і т.п., але призначені переважно для перевезення вантажів (товарна позиція 8704).

    (10) Автобетономішалки, що складаються з кабіни та автомобільного шасі, на якому постійно змонтована бетономішалка, пристосована як для виготовлення, так і для перевезення бетону.

    (11) Пересувні електрогенераторні агрегати, що складаються з вантажного автомобіля, на якому змонтований електрогенераторний агрегат, з приводом або від двигуна автомобіля, або від окремого двигуна.

    (12) Автомобілі радіологічні (з рентгенівськими установками) (наприклад, обладнані медичним кабінетом, затемненим приміщенням і повним набором рентгенівського устаткування).

    (13) Пересувні клініки (медичні або стоматологічні) з операційною, устаткуванням для анестезування та іншою хірургічною апаратурою.

    (14) Автомобілі-прожектори, що мають прожектор, змонтований на автомобілі, причому живлення звичайне здійснюється від генератора, який має привід від двигуна автомобіля.

    (15) Радіоавтофургони.

    (16) Автофургони телеграфні, радіотелеграфні чи радіотелефонні, приймальні та передавальні; радіолокаційні автоустановки.

    (17) Іподромні автофургони, обладнані лічильними машинами для автоматичного підрахунку виграшів на перегонах.

    (18) Пересувні лабораторії (наприклад, для контролю експлуатаційних характеристик сільськогосподарських машин).

    (19) Випробувальні вантажні автомобілі з реєструвальними приладами для визначення тягових зусиль автомобілів, які буксирують їх.

    (20) Пересувні хлібопекарні з повним устаткуванням (тістозамішувач, піч і т.п.); польові кухні.

    (21) Автомобілі-майстерні, обладнані різними верстатами та інструментом, зварювальними пристроями тощо.

    (22) Пересувні банки, пересувні бібліотеки і пересувні автовиставки для демонстрації товарів.

    До цієї товарної позиції також не включаються:

    (а) самохідні дорожні котки (товарна позиція 8429);

    (b) сільськогосподарські котки (товарна позиція 8432);

    (c) невеликі пересувні пристрої, що керуються водієм, який іде поруч і обладнані допоміжним двигуном (тобто пристрої для прибирання (підмітання) парків, скверів і т.п. і пристрої для нанесення ліній на дорогах) (товарна позиція 8479);

    (d) автомобілі, обладнані для проживання (товарна позиція 8703).

    Шасі моторних транспортних засобів або вантажні автомобілі з робочим устаткуванням

    Слід зазначити, що для включення до цієї товарної позиції той чи інший транспортний засіб, що має підіймальне або вантажно-розвантажувальне обладнання, землевирівнююче, траншеєкопальне чи бурильне устаткування і т.п., повинен фактично являти собою переважно комплектне шасі моторних транспортних засобів або вантажний автомобіль у тому розумінні, що він містить принаймні такі механічні агрегати: двигун, коробку передач і пристрої керування переключенням передач, рульові та гальмові пристрої.

    З іншого боку, самохідні машини (наприклад, крани, екскаватори), у яких один або кілька елементів управління переміщенням самохідної машини, розташовані в кабіні робочої машини, яка змонтована на колісному чи гусеничному шасі, незалежно від того, чи може ця машина пересуватись по дорозі своїм ходом чи ні, включаються, наприклад, до товарної позиції 8426, 8429 або 8430.

    Аналогічно, до цієї товарної позиції не включаються самохідні колісні транспортні засоби, в яких шасі та робоче обладнання спеціально підігнані один до одного та утворюють єдиний механічний агрегат (наприклад, самохідні автогрейдери). У цьому випадку устаткування не просто встановлено на шасі моторного транспортного засобу, а повністю інтегроване з ним; шасі не може використовуватися для інших цілей і може мати ті основні властивості автомобіля, що зазначені вище.

    Слід зазначити, проте, що самохідні снігоочисники чи снігоприбиральні машини з умонтованим устаткуванням завжди включаються до цієї товарної позиції.

    Пояснення до товарної підпозиції.

    8705 10

    Див. Пояснення до товарної позиції 8705, пункт (7).

    Пояснення до товарної позиції 8706: 

    8706 00

    Шасі з установленими двигунами для автомобілів товарних позицій 87018705:

     

    – шасі для тракторів товарної позиції 8701; шасі для моторних транспортних засобів товарних позицій 8702, 8703 або 8704 з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем), з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 2 500 см3 або з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 2 800 см3:

    8706 00 11 00

    – – для моторних транспортних засобів товарної позиції 8702 або 8704

    8706 00 19 00

    – – інші

     

    – інші:

    8706 00 91

    – – для моторних транспортних засобів товарної позиції 8703:

    8706 00 91 10

     – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8706 00 91 90

    – – – інші

    8706 00 99 00

    – – інші

    До цієї товарної позиції включаються шасі-рами чи каркаси комбінованих шасі-кузовів (несівні кузови) для моторних транспортних засобів товарних позицій 8701 – 8705, з установленими своїми двигунами, трансмісіями, рульовими керуваннями та осями (з колесами або без них), тобто вироби цієї товарної позиції являють собою автомобілі без кузовів.

    Шасі, що включаються до цієї товарної позиції, можуть, проте, бути обладнані капотом двигуна, вітрозахистом, крилами, підніжками і приладовими щитками (незалежно від того, обладнані вони приладами чи ні). Шасі також включаються до цієї товарної позиції незалежно від того, з шинами вони чи без них, з карбюраторами чи акумуляторними батареями чи іншим електроустаткуванням. Проте якщо виріб являє собою укомплектований чи майже укомплектований трактор або інший транспортний засіб, він не включається до цієї товарної позиції.

    До цієї товарної позиції також не включаються:

    (а) шасі з установленими двигунами і кабінами, незалежно від ступеня укомплектованості кабін (наприклад, без сидінь) (товарні позиції 8702 – 8704) (див. Примітку 3 до цієї групи);

    (b) шасі з неустановленими двигунами, незалежно від того, укомплектовані вони різними механічними частинами чи ні (товарна позиція 8708).

    Пояснення до товарної позиції 8707: 

    8707

    Кузови (включаючи кабіни) для моторних транспортних засобів товарних позицій 87018705:

    8707 10

    – кузови для моторних транспортних засобів товарної позиції 8703:

    8707 10 10

    – – для промислового складання:

    8707 10 10 10

    – – – укомплектовані

    8707 10 10 20

    – – – неукомплек-товані

    8707 10 90

    – – інші:

    8707 10 90 10

    – – – що використо-вувалися 5 років або менше

    8707 10 90 20

    – – – що використо-вувалися понад 5 років

    8707 10 90 90

    – – – інші

    8707 90

    – інші:

    8707 90 10 00

    – – для промислового складання: тракторів, що керуються водієм, який іде поряд, товарної підпозиції 8701 10; транспортних засобів товарної позиції 8704, з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) і робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 500 см3 або з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 800 см3; моторних транспортних засобів спеціального призначення товарної позиції 8705

    8707 90 90 00

    – – інші

    До цієї товарної позиції включаються кузови (включаючи кабіни) до моторних транспортних засобів товарних позицій 8701 – 8705.

    До цієї товарної позиції включаються не лише кузови, призначені для установлення на шасі, але і несівні кузови (у цьому випадку кузов сам є опорою для двигуна і мостів); крім того, сюди включаються кузови несівної конструкції, в яких деякі елементи шасі складають одне ціле з кузовом.

    До цієї товарної позиції включається широкий діапазон кузовів до різних типів транспортних засобів (наприклад, пасажирських транспортних засобів, вантажних автомобілів і транспортних засобів спеціального призначення). Вони, як правило, виконані зі сталі, легких сплавів, дерева чи пластмас.

    Вони можуть бути повністю укомплектовані (тобто з усіма своїми конструктивними елементами і аксесуарами, таким як приладові щитки, багажники, сидіння і подушки, килимки, багажні полиці та електроарматура).

    Не повністю укомплектовані кузови також включаються до цієї товарної позиції, наприклад, такі, в яких такі частини як лобове скло або скло у дверях ще не встановлені, чи такі, в яких оббивка чи фарбування ще не закінчені.

    Кабіни водіїв (наприклад, до вантажних автомобілів і тракторів) також включаються до цієї товарної позиції.

    Додаткові пояснення до товарних категорій:

    8707 10 10

    В цій товарній категорії, термін “для промислового складання” застосовується лише до кузовів, які використовуються на автоскладальних підприємствах або на заводах (або до корпусів, використовуваних субпідрядниками у попередньому складанні) для виробництва нових транспортних засобів.

    Ця товарна категорія може застосовуватися лише до кузовів, які дійсно використовуються у виробництві нових транспортних засобів. Отже, вона не застосовується до аналогічних кузовів, використовуваних як запасні частини.

    8707 90 10           

    Дивись Додаткові пояснення  до товарної категорії 8707 10 10.

    Щодо визначення поняття “робочий об’єм циліндрів двигуна” дивись Пояснення до товарних підпозицій 8407 31, 8407 32, 8407 33 і 8407 34.

    Пояснення до товарної позиції 8708: 

    8708

    Частини та пристрої моторних транспортних засобів товарних позицій 87018705:

    8708 10

    – бампери та їх частини:

    8708 10 10 00

    – – для промислового складання: моторних транспортних засобів товарної позиції 8703; транспортних засобів товарної позиції 8704, оснащених двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 500 см3 або двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 800 см3; моторних транспортних засобів товарної позиції 8705

    8708 10 90

    – – інші:

    8708 10 90 10

    – – – автомобілів товарної позиції 8704, вантажо-підйомністю понад 75 т

     

    – – – інші:

    8708 10 90 91

    – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 10 90 98

    – – – – інші

     

    – інші частини і пристрої для кузовів (включаючи кабіни):

    8708 21

    – – ремені безпеки:

    8708 21 10 00

    – – – для промислового складання: моторних транспортних засобів товарної позиції 8703; транспортних засобів товарної позиції 8704, оснащених двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 500 см3 або двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 800 см3; моторних транспортних засобів товарної позиції 8705

    8708 21 90

    – – – інші:

    8708 21 90 10

    – – – – автомобілів товарної позиції 8704, вантажо-підйомністю понад 75 т

     

    – – – – інші:

    8708 21 90 91

    – – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 21 90 98

    – – – – – інші

    8708 29

    – – інші:

    8708 29 10 00

    – – – для промислового складання: тракторів, що керуються водієм, який іде поряд, товарної підпозиції 8701 10; моторних транспортних засобів товарної позиції 8703; транспортних засобів товарної позиції 8704, з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 500 см3 або двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 800 см3; моторних транспортних засобів товарної позиції 8705

    8708 29 90 00

    – – – інші

    8708 30

    – гальма і гальмові системи з підсилювачами та їх частини:

    8708 30 10 00

    – – для промислового складання: тракторів, що керуються водієм, який іде поряд, товарної підпозиції 8701 10; моторних транспортних засобів товарної позиції 8703; транспортних засобів товарної позиції 8704, з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 500 см3 або двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 800 см3; моторних транспортних засобів товарної позиції 8705

     

    – – інші:

    8708 30 91

    – – – для дискових гальм:

    8708 30 91 10

    – – – – автомобілів товарної позиції 8704, вантажо-підйомністю понад 75 т

     

    – – – – інші:

    8708 30 91 91

    – – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 30 91 98

    – – – – – інші

    8708 30 99

    – – – інші:

    8708 30 99 10

    – – – – автомобілів товарної позиції 8704, вантажо-підйомністю понад 75 т

     

    – – – – інші:

    8708 30 99 91

    – – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 30 99 98

    – – – – – інші

    8708 40

    – коробки передач та їх частини:

    8708 40 20 00

    – – для промислового складання: тракторів, що керуються водієм, який іде поряд, товарної підпозиції 8701 10; моторних транспортних засобів товарної позиції 8703; транспортних засобів товарної позиції 8704, з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 500 см3 або двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 800 см3; моторних транспортних засобів товарної позиції 8705

     

    – – інші:

    8708 40 50

    – – – коробки передач:

    8708 40 50 10

    – – – – моторних транспортних засобів товарної позиції 8704, вантажопідйомністю понад 75 т

     

    – – – – інші:

    8708 40 50 91

    – – – – – для промис-лового складання моторних транспорт-них засобів

    8708 40 50 98

    – – – – – інші

     

    – – – частини:

    8708 40 91

    – – – – штамповані із сталі:

    8708 40 91 10

    – – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 40 91 90

    – – – – – інші

    8708 40 99

    – – – – інші:

    8708 40 99 10

    – – – – – автомобілів товарної позиції 8704, вантажо-підйомністю понад 75 т

     

    – – – – – інші:

    8708 40 99 91

    – – – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 40 99 98

    – – – – – – інші

    8708 50

    – мости ведучі з диференціалом у складанні, з іншими складовими частинами трансмісії або без них та мости неведучі; їх частини:

    8708 50 20

    – – для промислового складання: моторних транспортних засо-бів товарної позиції 8703; транспортних засобів товарної позиції 8704, осна-щених двигуном внутрішнього зго-ряння із запалюван-ням від стиснення (дизелем або напів-дизелем) з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 500 см3 або двигу-ном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 800 см3; моторних транспортних засобів товарної позиції 8705:

    8708 50 20 10

    – – – мости неведучі у складанні з неза-лежною торсійною підвіскою та диско-вими гальмами для промислового скла-дання моторних транспортних засо-бів, зазначених у товарній позиції 8704

    8708 50 20 90

    – – – інші

     

    – – інші:

    8708 50 35

    – – – мости ведучі з диференціалом у складанні, з іншими складовими частина-ми трансмісії або без них та мости неведучі:

    8708 50 35 10

    – – – – для промисло-вого складання мо-торних транспортних засобів

     

    – – – – інші:

    8708 50 35 91

    – – – – – мости неведучі

    8708 50 35 98

    – – – – – інші

     

    – – – частини:

    8708 50 55

    – – – – штамповані із сталі:

    8708 50 55 10

    – – – – – для промис-лового складання моторних транс-портних засобів

    8708 50 55 90

    – – – – – інші

     

    – – – – інші:

    8708 50 91

    – – – – – для мостів неведучих:

    8708 50 91 10

    – – – – – – автомобілів товарної позиції 8704, вантажо-підйомністю понад 75 т

     

    – – – – – – інші:

    8708 50 91 91

    – – – – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 50 91 98

    – – – – – – – інші

    8708 50 99

    – – – – – інші:

    8708 50 99 10

    – – – – – – автомобілів товарної позиції 8704, вантажо-підйомністю понад 75 т

     

    – – – – – – інші:

    8708 50 99 91

    – – – – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 50 99 98

    – – – – – – – інші

    8708 70

    – колеса ходові,їх частини та приладдя:

    8708 70 10

    – – для промислового складання: тракторів, що керуються водієм, який іде поряд, товарної підпозиції 8701 10; моторних транспортних засобів товарної позиції 8703; моторних транспортних засобів товарної позиції 8704 з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 500 см3 або двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 800 см3; моторних транспортних засобів товарної позиції 8705:

    8708 70 10 10

    – – – колеса ходові дискові штамповано-зварні з чорних металів, розміром 5JK16″H, 5.00E-16 для промислового складання моторних транспортних засобів, зазначених у товарній позиції 8704

    8708 70 10 90

    – – – інші

     

    – – інші:

    8708 70 50

    – – – колеса з алюмінію; частини та приладдя для них з алюмінію:

    8708 70 50 10

    – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 70 50 90

    – – – – інші

    8708 70 91 00

    – – – маточини коліс, суцільно вилиті у вигляді зірки з чорних металів

    8708 70 99

    – – – інші:

    8708 70 99 10

    – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 70 99 90

    – – – – інші

    8708 80

    – системи підвіски та їх частини (включаючи амортизатори):

    8708 80 20 00

    – – для промислового складання: моторних транспортних засобів товарної позиції 8703; моторних транспортних засобів товарної позиції 8704, оснащених двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 500 см3 або двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 800 см3; моторних транспортних засобів товарної позиції 8705

     

    – – інші:

    8708 80 35

    – – – системи підвіски (включаючи амортизатори):

    8708 80 35 10

    – – – – моторних транспортних засобів товарної позиції 8704, вантажопідйомністю понад 75 т

     

    – – – – інші:

    8708 80 35 91

    – – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 80 35 98

    – – – – – інші

    8708 80 55

    – – – стабілізатори поперечної стійкості; інші торсіони (стрижневі ресори, пружні елементи, підвіски ходових коліс у вигляді стрижнів, що працюють на скручування):

    8708 80 55 10

    – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 80 55 90

    – – – – інші

     

    – – – інші:

    8708 80 91

    – – – – штамповані із сталі:

    8708 80 91 10

    – – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 80 91 90

    – – – – – інші

    8708 80 99

    – – – – інші:

    8708 80 99 10

    – – – – – автомобілів товарної позиції 8704, вантажо-підйомністю понад 75 т

     

    – – – – – інші:

    8708 80 99 91

    – – – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 80 99 98

    – – – – – – інші

     

    – інші частини та приладдя:

    8708 91

    – – радіатори та їх частини:

    8708 91 20 00

    – – – для промислового складання: тракторів, що керуються водієм, який іде поряд, товарної підпозиції 8701 10; моторних транспортних засобів товарної позиції 8703; моторних транспортних засобів товарної позиції 8704 з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 500 см3 або двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 800 см3; моторних транспортних засобів товарної позиції 8705

     

    – – – інші:

    8708 91 35 00

    – – – – радіатори

     

    – – – – частини:

    8708 91 91

    – – – – – штамповані із сталі:

    8708 91 91 10

    – – – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 91 91 90

    – – – – – – інші

    8708 91 99

    – – – – – інші:

    8708 91 99 10

    – – – – – – автомобілів товарної позиції 8704, вантажо-підйомністю 75 т

     

    – – – – – – інші

    8708 91 99 91

    – – – – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 91 99 98

    – – – – – – – інші

    8708 92

    – – глушники та вихлопні труби; їх частини:

    8708 92 20 00

    – – – для промислового складання: тракторів, що керуються водієм, який іде поряд, товарної підпозиції 8701 10; моторних транспортних засобів товарної позиції 8703; моторних транспортних засобів товарної позиції 8704 з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 500 см3 або двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 800 см3; моторних транспортних засобів товарної позиції 8705

     

    – – – інші:

    8708 92 35

    – – – – глушники та вихлопні труби:

    8708 92 35 10

    – – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 92 35 90

    – – – – – інші

     

    – – – – частини:

    8708 92 91

    – – – – – штамповані із сталі:

    8708 92 91 10

    – – – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 92 91 90

    – – – – – – інші

    8708 92 99

    – – – – – інші:

    8708 92 99 10

    – – – – – – автомобілів товарної позиції 8704, вантажо-підйомністю понад 75 т

     

    – – – – – – інші:

    8708 92 99 91

    – – – – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 92 99 98

    – – – – – – – інші

    8708 93

    – – зчеплення у складенні та їх частини:

    8708 93 10 00

    – – – для промислового складання: тракторів, що керуються водієм, який іде поряд, товарної підпозиції 8701 10; моторних транспортних засобів товарної позиції 8703; моторних транспортних засобів товарної позиції 8704 з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 500 см3 або двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 800 см3; моторних транспортних засобів товарної позиції 8705

    8708 93 90

    – – – інші:

    8708 93 90 10

    – – – – моторних транспортних засобів товарної позиції 8704, вантажопідйомністю понад 75 т

     

    – – – – інші:

    8708 93 90 91

    – – – – – для промис-лового складання моторних транс-портних засобів

    8708 93 90 98

    – – – – – інші

    8708 94

    – – рульові колеса, рульові колонки та картери рульових механізмів; їх частини:

    8708 94 20 00

    – – – для промисло-вого складання: моторних транс-портних засобів товарної позиції 8703; моторних транспортних засобів товарної позиції 8704 з двигу-ном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 500 см3 або двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 800 см3; моторних транспортних засобів товарної позиції 8705

     

    – – – інші:

    8708 94 35

    – – – – рульові колеса, рульові колонки та картери рульових механізмів:

    8708 94 35 10

    – – – – – автомобілів товарної позиції 8704, вантажо-підйомністю понад 75 т

     

    – – – – – інші:

    8708 94 35 91

    – – – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 94 35 98

    – – – – – – інші

     

    – – – – частини:

    8708 94 91

    – – – – – штамповані із сталі:

    8708 94 91 10

    – – – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 94 91 90

    – – – – – – інші

    8708 94 99

    – – – – – інші:

    8708 94 99 10

    – – – – – – автомобілів товарної позиції 8704, вантажопідйом-ністю понад 75 т

     

    – – – – – – інші:

    8708 94 99 91

    – – – – – – – для про-мислового складання моторних транс-портних засобів

    8708 94 99 98

    – – – – – – – інші

    8708 95

    – – пневмоподушки безпеки із системою надування; їх частини:

    8708 95 10

    – – – для промислового складання: моторних транспортних засобів товарної позиції 8703; моторних транспортних засобів товарної позиції 8704 з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 500 см3 або двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 800 см3; моторних транспортних засобів товарної позиції 8705:

    8708 95 10 10

    – – – – пневмо-подушки із системою надування

    8708 95 10 90

    – – – – інші

     

    – – – інші:

    8708 95 91

    – – – – штамповані із сталі:

    8708 95 91 10

    – – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 95 91 90

    – – – – – інші

    8708 95 99

    – – – – інші:

    8708 95 99 10

    – – – – – моторних транспортних засобів товарної позиції 8704, вантажопідйомністю понад 75 т

     

    – – – – – інші:

    8708 95 99 91

    – – – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 95 99 98

    – – – – – – інші

    8708 99

    – – інші:

    8708 99 10 00

    – – – для промислового складання: тракторів, що керуються водієм, який іде поряд, товарної підпозиції 8701 10; моторних транспортних засобів товарної позиції 8703; моторних транспортних засобів товарної позиції 8704 з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 500 см3 або двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 800 см3; моторних транспортних засобів товарної позиції 8705

     

    – – – інші:

    8708 99 93

    – – – – штамповані із сталі:

    8708 99 93 10

    – – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 99 93 90

    – – – – – інші

    8708 99 97

    – – – – інші:

    8708 99 97 10

    – – – – – автомобілів товарної позиції 8704, вантажопідйом-ністю понад 75 т

    8708 99 97 20

    – – – – – рами драбинного типу з колісними базами 2 800 мм, 3 300 мм, 3 600 мм, 3 950 мм і 4 180 мм для промислового складання моторних транспортних засобів, зазначених у товарній позиції 8704

     

    – – – – – інші:

    8708 99 97 91

    – – – – – – для промислового складання моторних транспортних засобів

    8708 99 97 98

    – – – – – – інші

    До цієї товарної позиції включаються частини і пристрої до моторних транспортних засобів товарних позицій 8701 – 8705 за умови, що такі частини і пристрої відповідають двом таким вимогам:

    і) вони повинні бути ідентифіковані як придатні для використання винятково чи переважно з вищезгаданими транспортними засобами; і

    іі) вони не повинні виключатися положеннями Приміток до Розділу XVІІ (див. Загальні положення).

    Частини та пристрої цієї товарної позиції містять:

    (А) Шасі-рами моторних транспортних засобів складені (незалежно від того, укомплектовані вони колесами чи ні, але без двигунів) та їхні частини (лонжерони, розтяжки, поперечки; елементи кріплення підвісок; опорні елементи і кронштейни до кузовних деталей, двигуна, підніжок, акумуляторів або паливних баків і т.п.).

    (B) Частини кузовів і відповідні приладдя, наприклад, планки настилу підлоги, боковини, передні чи задні панелі, багажні відділення і т.п.; двері та їх частини; капоти; обрамлені вікна, вікна; вікна, укомплектовані обігрівальними електроспіралями та електричними роз’ємами, віконні рами; підніжки; крила, бризковики; приладові щитки; облицювання радіаторів; кронштейни для кріплення номерних знаків; бампери та ікла бамперів; кронштейни рульової колонки; зовнішні багажники; козирки; неелектричні обігрівачі та розморожувальне обладнання, які працюють від теплової енергії, виробленої двигуном автомобіля; ремені безпеки, призначені для постійного кріплення в автомобілі для забезпечення безпеки людей; підлогові килимки (крім килимків з текстильних матеріалів або з незатверділої вулканізованої гуми) і т.п. Вузли складені (включаючи шасі-кузова несівної конструкції), які ще не мають властивостей не повністю укомплектованих кузовів, наприклад, ще не укомплектовані дверима, крилами, капотами і кришками задніх відділень і т.п., включаються до цієї товарної позиції, а не до товарної позиції 8707.

    (C) Муфти зчеплення (конусні, дискові, гідравлічні, автоматичні і т.п., але не електромагнітні зчеплення товарної позиції 8505), картери зчеплення, диски та важелі і встановлені накладки.

    (D) Коробки передач усіх типів (механічні, з підвищувальною передачею, з механізмом попереднього вибору передач, електромеханічні, автоматичні і т.п.); гідротрансформатори, картери коробок передач; вали (крім внутрішніх частин двигунів або електромоторів); шестірні зубчастих передач; кулачкові муфти включення прямої передачі, стрижні вилок переключення передач і т.п.

    (E) Ведучі мости з диференціалами, неведучі мости (передні або задні); картери диференціалів; сонячні та планетарні шестірні; маточини, поворотні кулаки, кронштейни поворотних клаків.

    (F) Інші частини та елементи трансмісії (наприклад, карданні вали, півосі; шестірні, зубчасті передачі; підшипники ковзання для валів; редуктори складені; універсальні шарніри). Але до цієї товарної позиції не включаються такі внутрішні частини двигунів як шатуни, штоки штовхальників клапанів і штовхальники клапанів товарної позиції 8409, а також колінчасті вали, кулачкові вали та маховики товарної позиції 8483.

    (G) Частини рульового механізму (наприклад, рульова колонка, рульові тяги та важелі, поперечні тяги поворотних цапф; картери; рейкові передачі; сервопідсилювачі рульового керування).

    (H) Гальма (барабанні, секторні, дискові і т.п.) та їх частини (диски, барабани, гальмові циліндри, змонтовані гальмові накладки, живильні бачки для гідравлічних гальм і т.п.); гальмові системи з сервопідсилювачем і їх частини.

    (ІJ) Амортизатори підвіски (фрикційні, гідравлічні і т.п.) та інші частини підвіски (крім ресорних пружин), торсіонні важелі.

    (K) Ходові колеса (штамповані зі сталі, з дротяними спицями і т.п.), незалежно від того, укомплектовані вони шинами чи ні; гусениці та комплекти котків до гусеничних транспортних засобів; ободи, диски, ковпаки маточин і спиці.

    (L) Пристрої керування, наприклад, рульові колеса, рульові колонки і картери рульового механізму, мости з керованими колесами; важелі переключення передач і важелі стоянкових гальм; привід дросельної заслінки, педалі гальма і зчеплення; тяги приводу гальм і муфти.

    (M) Радіатори, глушники та вихлопні труби, паливні баки і т.п.

    (N) Тросики приводу керування зчепленням, гальмами, акселератором та аналогічні тросики, які складаються з гнучкої зовнішньої оболонки і рухомого внутрішнього троса. Вони подані у вигляді відрізків потрібної довжини і мають кінцеві елементи кріплення.

    (O) Пневмоподушки безпеки всіх типів з системою надування (наприклад, пнемоподушки безпеки зі сторони водія, пасажирські пневмоподушки безпеки для установки в двірні панелі з метою захисту від бокових ударів або пневмоподушки безпеки для установки в стелю автомобіля для додаткового захисту голови) та їх частини. Система надування складається з запалювача та ємності з пропелантом, для того щоб безпосередньо спрямовувати газ в пневмоподушку. В цю товарну позицію не включаються телеметричні датчики та електронні регулятори, так як вони не вважаються частинами системи надування.

    До цієї товарної позиції не включаються гідравлічні чи пневматичні циліндри товарної позиції 8412.

    Додаткові пояснення до товарних категорій:

    Пояснення до товарної категорії 8707 10 10, з внесенням відповідних змін (mutatіs mutandіs), застосовуються до частин пристроїв, призначених для промислового складання.

    8708 70 91

    Частини коліс, суцільно вилиті у вигляді зірки, цієї товарної категорії, зазвичай використовуються в автобусах або у вантажних автомобілях. Вони, як правило, мають зіркоподібну форму з п”ятьма або шістьма променями і призначені для використання зі знімними ободами.

    8708 70 99

    Поряд із частинами та пристроями, згадуваними в Поясненнях  до товарної позиції 8708, другий абзац (K), ця товарна категорія включає противаги для балансування коліс.

    8708 80 55

    Стабілізатори поперечної стійкості являють собою пружини для транспортних засобів, призначені для передавання сил, що діють на підвіску, від одного боку транспортного засобу до іншого.

    У більшості випадків вони складаються зі сталевих стрижнів круглого поперечного перерізу, зазвичай зігнутих на майже U-подібну форму.

    Вони, як правило, мають такий вигляд:

    Торсіони – це сталеві стрижні, які зазвичай круглі, але можуть бути іноді квадратними або у вигляді зв”язок декількох прямокутних стрижнів.

    Торсіони мають лінійну характеристику, тобто крутний момент, прикладений до одного кінця стрижня, є пропорційним куту утворюваного ним закручування.

    Вони, як правило, мають такий вигляд:

    8708 99 10 8708 99 97

    Ці товарні категорії не включають:

    a) шасі для автомобілів товарних позицій 8702 – 8704, на які не встановлено двигун, але встановлена кабіна (товарна позиція 8702 , 8703 або 8704);           

    b) підголівники для автомобільних сидінь (товарна позиція 9401 або 9404).

    Пояснення до товарної позиції 8709: 

    8709

    Транспортні засоби вантажні, самохідні без підіймальних або навантажувальних пристроїв, які використовуються на заводах, складах, у портах або в аеропортах для перевезення вантажів на короткі відстані; тягачі, що використовуються на залізничних платформах, їх частини:

     

    – транспортні засоби:

    8709 11

    – – електричні:

    8709 11 10 00

    – – – призначені спеціально для транспортування високорадіоактивних речовин

    8709 11 90 00

    – – – інші

    8709 19

    – – інші:

    8709 19 10 00

    – – – призначені спеціально для транспортування високорадіоактивних речовин

    8709 19 90 00

    – – – інші

    8709 90 00 00

    – частини

    До цієї товарної позиції включається група самохідних транспортних засобів, які використовуються на заводах, складах, у портах або в аеропортах для перевезення різних вантажів (товарів або контейнерів) на короткі відстані чи з невеликими причепами на перонах залізничних станцій.

    Подібні транспортні засоби мають багато різновидів та розмірів. Привід може бути або від електродвигуна, що живиться від акумуляторних батарей, або від двигуна внутрішнього згоряння чи двигуна іншого типу.

    Основні особливості, властиві всім транспортним засобам цієї товарної позиції і які, як правило, відрізняють їх від транспортних засобів товарної позиції 8701, 8703 або 8704, можуть бути підсумовані таким чином:

    (1) Їхня конструкція і, як правило, спеціально спроектовані особливості роблять їх непридатними для перевезення пасажирів або перевезення вантажів по дорогах або інших громадських шляхах пересування.

    (2) У навантаженому стані їхня максимальна швидкість, як правило, не більше 30 – 35 км/год.

    (3) Радіус повороту в них приблизно дорівнює довжині самого транспортного засобу.

    Транспортні засоби цієї товарної позиції зазвичай не мають закритої кабіни для водія, а водій стоїть платформі, з якої він і керує транспортним засобом. Деякі типи транспортних засобів можуть мати захисну раму, металевий екран і т.п. над сидінням водія.

    Транспортні засоби цієї товарної позиції можуть керуватися водієм, який йде поруч.

    Вантажні транспортні засоби промислового призначення – це самохідні візки для перевезення вантажів, які мають, наприклад, платформу чи контейнер, на які розміщують вантажі.

    Невеликі візки-цистерни типу тих, які зазвичай застосовують на залізничних станціях, незалежно від того, укомплектовані вони допоміжними насосами чи ні, також включаються до цієї товарної позиції.

    Тягачі, які використовують на залізничних станційних платформах, призначаються в першу чергу для буксирування або штовхання інших транспортних засобів, наприклад, невеликих причепів. Самі вони не застосовуються для перевезення вантажів і, як правило, легші за масою і мають меншу потужність, ніж трактори товарної позиції 8701. Тягачі цього типу також можуть застосовуватися на пірсах, складах і т.п.

    Частини

    До цієї товарної позиції також включаються частини транспортних засобів, зазначених у цій товарній позиції, за умови, що вони відповідають двом таким вимогам:

    (і)  вони повинні бути ідентифіковані як придатні для використання винятково чи переважно з такими транспортними засобами; і

    (іі) вони не повинні виключатися з цієї товарної позиції положеннями приміток до Розділу XVІІ (див. відповідні загальні положення).

    Частини цієї товарної позиції включають:

    (1) Шасі.

    (2) Кузова, платформи, знімні борти, перекидні кузови.

    (3) Колеса, незалежно від того, укомплектовані вони шинами чи ні.

    (4) Зчеплення.

    (5) Коробки передач, диференціали.

    (6) Мости.

    (7) Рульові колеса чи важелі керування.

    (8) Гальмові системи та їх частини.

    (9) Тросики приводу керування зчепленням, гальмами, акселератором та аналогічні тросики, що складаються з гнучкої зовнішньої оболонки та рухомого внутрішнього троса. Вони подані у вигляді відрізків потрібної довжини і мають кінцеві елементи кріплення.

    До цієї товарної позиції не включаються:

    (а) портальні навантажувачі та автомобілі, оснащені підіймальним краном (товарна позиція 8426);

    (b) автонавантажувачі з вилковим захватом та інші автонавантажувачі, оснащені підіймальним чи вантажно-розвантажувальним устаткуванням (товарна позиція 8427);

    (c) самоскиди (товарна позиція 8704).

    Додаткові пояснення до товарних категорій:

    8709 11 10

    Застосовуються Додаткові пояснення до товарної категорії 8606 91 10, з внесенням відповідних змін (mutatіs mutandіs).

    8709 19 10

    Застосовуються Додаткові пояснення до товарної категорії 8606 91 10, з внесенням відповідних змін (mutatіs mutandіs).

    Пояснення до товарної позиції 8710: 

    8710 00 00 00

    Танки та інші бойові самохідні броньовані транспортні засоби, з озброєнням чи без озброєння та частини таких транспортних засобів

    До цієї товарної позиції включаються танки та інші бойові броньовані “самохідні транспортні засоби з озброєнням або без озброєння” і частини таких машин.

    Танки являють собою бойові бронемашини, установлені на гусеничному ходу та з різним озброєнням (пушки, кулемети, вогнемети і т.п.), що зазвичай знаходяться в поворотній башті. Іноді вони укомплектовані спеціальним гіроскопним стабілізувальним пристроєм, призначеним для утримання перехрестя прицілу на цілі, незалежно від руху машини. Вони також можуть бути обладнані протимінними пристроями, такими як “бойковий трал” (обертовий барабан, укріплений на важелях перед танком і до якого прикріплені ланцюги з кулями на кінцях), або декількома важкими роликами, установленими перед танком.

    До цієї товарної позиції також включаються танки-амфібії.

    Бронеавтомобілі швидші та легші за танки, і не можуть нести таку важку броню чи крупнокаліберні пушки. Іноді вони броньовані лише частково. Переважно застосовуються для виконання поліцейських функцій, для ведення розвідки чи для транспортних цілей у районах бойових дій. Деякі бронеавтомобілі гусеничні, але велика частина їх належить до колісного типу. Вони можуть бути плаваючими (наприклад, гусеничними десантними бронемашинами).

    До цієї товарної позиції також включаються:

    (А) Танки, обладнані кранами для евакуації бойових машин.

    (B) Броньовані транспортні машини обслуговування, зазвичай гусеничного типу, незалежно від того, розраховані вони на оснащення озброєнням чи ні; застосовуються для перевезень бензину, боєприпасів і т.п. у районах бойових дій.

    (C) Невеликі “танки” з дистанційним керуванням, які доставляють боєприпаси передовим бойовим машинам або артилерійським частинам і підрозділам.

    (D) Броньовані транспортні засоби, постійно обладнані спеціальними підривними пристроями.

    (Е) Броньовані транспортні засоби для перевезення особового складу.

    До цієї товарної позиції не включаються пасажирські та вантажні автомобілі звичайного типу, що мають легку броню або обладнані допоміжною знімною бронею (товарні позиції 8702 –8705 відповідно).

    Самохідні артилерійські гармати включаються до товарної позиції 9301; вони відрізняються тим, що призначені для ведення стрільби в стаціонарному положенні, а саме гармата має обмежений радіус повороту.

    Частини

    До цієї товарної позиції включаються частини вищезгаданих транспортних засобів за умови, що вони відповідають двом таким вимогам:

    (і)  вони повинні бути ідентифіковані як придатні для використання тільки чи переважно з такими транспортними засобами; і

    (іі) вони не повинні виключатися положеннями приміток до Розділу XVІІ (див. відповідні Загальні положення).

    Частини цієї товарної позиції включають:

    (1) Корпуси бронемашин та їх частини (башти, броньовані дверцята і капоти і т.п.).

    (2) Гусениці, що випускаються спеціально для установлення на танках.

    (3) Спеціальні ходові колеса до бронемашин.

    (4) Ведучі котки до танкових гусениць.

    (5) Броньові плити, виконані таким чином, що ідентифікуються як частини транспортних засобів цієї товарної позиції.

    (6) Тросики приводу керування зчепленням, гальмами, акселератором та аналогічні тросики, що складаються з гнучкої зовнішньої оболонки і рухомого внутрішнього троса. Вони подані у вигляді відрізків потрібної довжини і мають кінцеві елементи кріплення.

    Пояснення до товарної позиції 8711: 

    8711

    Мотоцикли (включаючи мопеди) та велосипеди з допоміжним двигуном, з колясками або без них; коляски:

    8711 10 00 00

    – з двигуном внутрішнього згоряння з кривошипно-шатунним механізмом і робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 50 см3

    8711 20

    – з двигуном внутрішнього згоряння з кривошипно-шатунним механізмом і робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 50 см3, але не більш як 250 см3:

    8711 20 10 00

    – – моторолери

     

    – – інші, з об’ємом циліндрів двигуна:

    8711 20 92 00

    – – – понад 50 см3, але не більш як 125 см3

    8711 20 98 00

    – – – понад 125 см3, але не більш як 250 см3

    8711 30

    – з двигуном внут-рішнього згоряння з кривошипно-шатун-ним механізмом і робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 250 см3, але не більш як 500 см3:

    8711 30 10 00

    – – з об’ємом циліндрів двигуна понад 250 см3, але не більш як 380 см3

    8711 30 90 00

    – – з об’ємом циліндрів двигуна понад 380 см3, але не більш як 500 см3

    8711 40 00 00

    – з двигуном внут-рішнього згоряння з кривошипно-шатун-ним механізмом і робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 500 см3, але не більш як 800 см3

    8711 50 00 00

    – з двигуном внутрішнього згоряння з кривошипно-шатунним механізмом і робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 800 см3

    8711 90

    – інші:

    8711 90 10 00

    – – велосипеди з допоміжним електродвигуном з номінальною потужністю не більш як 250 Вт

    8711 90 90 00

    – – інші

    До цієї товарної позиції включається група двоколісних транспортних засобів із двигуном, які розраховані переважно на перевезення людей.

    На додаток до мотоциклів традиційного типу до цієї товарної позиції включаються моторолери, що відрізняються невеликими колесами та наявністю горизонтальної платформи, яка з’єднує передню і задню частини моторолера; мопеди, обладнані умонтованим двигуном і педальною системою, а також велосипеди з установленим допоміжним двигуном.

    В дану товарну позицію також включаються двохколісні транспортні засоби з приводом від електродвигуна для перевезення однієї людини, призначені для руху на невеликих швидкостях по тротуарах, пішохідних та велосипедних доріжках Їх технічна будова дозволяє водію знаходитись у вертикальному положенні, завдяки системі, що складається із гіроскопічних датчиків та багаточисельних вбудованих мікропроцесорів, забезпечує збереження рівноваги як водієм, так і транспортним засобом на двох незалежних розташованих по боках колесах.

    Мотоцикли можуть мати пристрої для захисту водія від непогоди або можуть бути укомплектовані коляскою.

    Триколісні транспортні засоби (наприклад, для розвезення товарів) також включаються до цієї товарної позиції за умови, що вони не мають властивостей автомобілів товарної позиції 8703 (див. пояснення до товарної позиції 8703).

    До цієї товарної позиції також включаються коляски усіх видів, що являють собою тип транспортного засобу, розрахованого на перевезення пасажирів або вантажів і який не може застосовуватися окремо. Коляски мають на одному боці колесо, а на іншому – арматуру для кріплення коляски до велосипеда чи мотоцикла і для пересування поруч з ним.

    До цієї товарної позиції не включаються:

    (а) чотириколісні автомобілі для перевезення людей, які мають трубчасте шасі та автомобільну систему управління (наприклад, систему управління на основі принципу Акермана) (товарна позиція 8703);

    (b) причепи, призначені для кріплення до велосипеда чи мотоцикла (товарна позиція 8716).

    Пояснення до товарної позиції 8712:

    8712 00

    Велосипеди двоколісні та інші велосипеди (включаючи велосипеди триколісні для перевезення вантажів), без двигуна:

    8712 00 30 00

    – велосипеди з шарикопідшипниками

    8712 00 70 00

    – інші

    До цієї товарної позиції включаються безмоторні велосипеди, тобто педальні транспортні засоби, що мають одне колесо або більше (наприклад, двоколісні велосипеди (включаючи дитячі), триколісні і чотириколісні велосипеди).

    На додаток до велосипедів традиційної конструкції до цієї товарної позиції включаються різні спеціальні типи, такі як:

    (1) Триколісні велосипеди для постачання товарів, які зазвичай являють собою транспортні засоби із шарнірним з’єднанням, що мають контейнер (іноді з теплоізоляцією), установлений над двома передніми колесами.

    (2) Тандемні двоколісні велосипеди.

    (3) Одноколісні та двоколісні велосипеди, сконструйовані спеціально для артистів мюзик-холів і які відрізняються легкою вагою, фіксованим колесом і т.п.

    (4) Двоколісні велосипеди, які випускаються спеціально для інвалідів (наприклад, зі спеціальним пристроєм, що дозволяє приводити велосипед у рух однією ногою).

    (5) Двоколісні велосипеди, обладнані підтримувальними колесами, закріпленими на втулці заднього колеса.

    (6) Гоночні двоколісні велосипеди.

    (7) Чотириколісні велосипеди, які мають кілька сидінь і кілька пар педалей, причому весь велосипед має полегшену конструкцію.

    (8) Самокати велосипедного типу з педальним приводом, призначені для дітей, підлітків і дорослих, з кермовою колонкою, що регулюється і кермом велосипедного типу, колесами з шинами, що надуваються, рамою і ручними тормозами, обладнані системою, що складається з ланцюга, приєднаного до одної педалі, і зірочки.

    Велосипеди цієї товарної позиції, обладнані колясками, включаються до цієї товарної позиції, але коляски, які подаються окремо, не включаються до неї (товарна позиція 8711).

    До цієї товарної позиції також не включаються:

    (а) велосипеди з установленим допоміжним двигуном (товарна позиція 8711);

    (b) дитячі велосипеди (крім дитячих двоколісних велосипедів) (товарна позиція 9503);

    (c) спеціальні велосипеди, призначені лише для застосування на атракціонах (товарна позиція 9508).

    Додаткові пояснення до товарної позиції 8712 00:

    До цієї товарної позиції включаються некомплектні або незавершені двоколісні велосипеди, які мають основні характеристики комплектних або завершених двоколісних велосипедів (Правило 2 а Основних правил інтерпретації класифікації товарів).

    Некомплектні або незавершені велосипеди, незалежно від того зібрані вони чи ні, включаються в товарну позицію 8712, якщо вони складаються з рами, вилки і мінімум двох з наступних компонентів:

    • набор коліс;
    • кривошипно-шатунний механізм (включаючи вісь і кривошип);
    • руль (включаючи ричаг управління і тросик);
    • система гальмування.

    Додаткові пояснення до товарних категорій:

    8712 00 30

    До цієї товарної категорії відносяться лише двоколісні та інші велосипеди, які не мають шарикопідшипників.

    Пояснення до товарної позиції 8713: 

    8713

    Коляски інвалідні з двигуном або без двигуна чи з іншим механізмом для пересування:

    8713 10 00 00

    – без механізму для пересування

    8713 90 00 00

    – інші

    До цієї товарної позиції включаються коляски, крісла-коляски, чи аналогічні транспортні засоби, які сконструйовані спеціально для перевезення інвалідів, незалежно від того, мають вони механічний привод чи ні.

    Транспортні засоби, що мають механічний привід, як правило, приводяться в рух від легкого мотора чи руками за допомогою важеля або ручного механізму. Інший тип інвалідних колясок приводиться в рух штовханням або обертанням коліс за допомогою рук.

    До цієї товарної позиції не включаються:

    (а) звичайні транспортні засоби, пристосовані для використання людьми, не здатними пересуватися (наприклад, автомобіль, обладнаний пристроями ручного керування зчепленням, акселератором і т.п. (товарна позиція 8703), чи двоколісний велосипед, обладнаний спеціальним пристроєм і приводиться в рух однією ногою (товарна позиція 8712);

    (b) носилки на роликах (товарна позиція 9402).

    Додаткові пояснення до товарних категорій:

    8713 90 00

    Моторизовані транспортні засоби спеціального призначення для людей, не здатних пересуватися самостійно, відрізняються від транспортних засобів товарної позиції 8703 головним чином тому, що вони мають:

    • максимальну швидкість 10 км/год, тобто швидкість бистрого ходу;
    • максимальну ширину 80 см;
    • дві пари коліс, що торкаються землі;
    • спеціальні пристосування для полегшення болю людини, не здатної до пересування (наприклад підставка для стабілізації ніг).

    Такі транспортні засоби можуть мати:

    • додатковий набір коліс (протиперекидувачі);
    • рульове керування та інші важелі керування (наприклад, джойстик), зручні для маніпулювання; такі важелі керування зазвичай прикріплені до одного з підлокітників; вони не бувають у вигляді окремої рульової колонки з регульованим нахилом.

    До цієї товарної категорії включаються транспортні засоби з електричним приводом, подібні кріслам-коляскам, призначеним лише для перевезення людей, не здатних до пересування. Вони можуть мати такий вигляд:                                     

    Однак, до цієї товарної категорії не включаються скутери з приводом (мобільні скутери), оснащені окремою рульовою колонкою з регульованим наклоном. Вони відносяться до товарної позиції 8703 і можуть мати такий вигляд:       

    Пояснення до товарної позиції 8714: 

    8714

    Частини та пристрої для транспортних засобів товарних позицій 87118713:

    8714 10 00 00

    – мотоциклів (включаючи мопеди)

    8714 20 00 00

    – колясок інвалідних

     

    – інші:

    8714 91

    – – рами та вилки, їх частини:

    8714 91 10 00

    – – – рами

    8714 91 30 00

    – – – передні вилки

    8714 91 90 00

    – – – частини

    8714 92

    – – ободи та спиці:

    8714 92 10 00

    – – – ободи

    8714 92 90 00

    – – – спиці

    8714 93 00 00

    – – маточини або втулки (крім гальмових) та зірочки коліс вільного руху

    8714 94

    – – гальма, включаючи гальмові втулки, та їх частини:

    8714 94 20 00

    – – – гальма

    8714 94 90 00

    – – – частини

    8714 95 00 00

    – – сідла

    8714 96

    – – педалі та кривошипно-шатунні механізми і їх частини:

    8714 96 10 00

    – – – педалі

    8714 96 30 00

    – – – кривошипно-шатунні механізми

    8714 96 90 00

    – – – частини

    8714 99

    – – інші:

    8714 99 10 00

    – – – керма, рукоятки

    8714 99 30 00

    – – – багажники

    8714 99 50 00

    – – – пристрої перемикачів передач

    8714 99 90 00

    – – – інші частини

    До цієї товарної позиції включаються частини та пристрої, що застосовуються на мотоциклах (включаючи мопеди), велосипедах, обладнаних допоміжним двигуном, мотоциклетних колясках, безмоторних велосипедах або інвалідних колясках, за умови, що такі частини і пристрої відповідають двом таким вимогам:

    (і)  вони повинні бути ідентифіковані як придатні для використання винятково або переважно з вищезгаданими транспортними засобами; та

    (іі) вони не повинні виключатися положеннями Приміток до Розділу XVІІ (див. відповідні Загальні положення).

    Частини та пристрої цієї товарної позиції включають:

    (1) Корпуси та їх частини до триколісних велосипедів для перевезення товарів, мотоциклетних чи інвалідних колясок (складаний верх, дверцята, настили і т.п.).

    (2) Шасі та рами, та їх частини.

    (3) Зубчасті передачі, коробки передач, зчеплення та інше устаткування силової передачі та їх частини до мотоциклів.

    (4) Колеса та їх частини (втулки, ободи, спиці і т.п.).

    (5) Ланцюгові зірочки обгінних муфт.

    (6) Перемикачі передач та інші зубчасті механізми, та їх частини.

    (7) Кривошипно-шатунні механізми та їх частини (колеса із шатунами, кривошипи, осі і т.п.), педалі та їх частини (осі і т.п.); пристосування для фіксації ніг на педалях велосипеда.

    (8) Ножні стартери, важелі та інші пристрої керування.

    (9) Гальма усіх видів (важільні, дискові, барабанні, втулочні гальма, кліщеві гальма, гальмові втулки вільного ходу і т.п.), та їх частини (важелі, важелі тримачів колодок, гальмові барабани і колодки на маточинах, вилки для консольних гальм).

    (10) Рулі, рульові стійки та ручки руля (з пробки, пластмас і т.п.).

    (11) Сідла (сидіння) і підсідельні труби (стійки сидінь); покриття на сідел.

    (12) Вилки, включаючи телескопічні вилки, та їх частини (вилкові головка та стержні і т.п.).

    (13) Трубки і кронштейни до велорам.

    (14) Гідравлічні амортизатори та їх частини.

    (15) Бризковики та опорні деталі до них (стійки, кріпильні стержні і т.п.).

    (16) Світлоповертачі (змонтовані).

    (17) Захисні пристрої з тканини (крім сіток товарної позиції 5608); кожухи ланцюгової передачі; упори для ступень і захисні пристрої для ніг.

    (18) Стійки опорні до мотоциклів.

    (19) Відкидні обтічники і захисні ковпаки до запасних коліс на моторолерах.

    (20) Глушники та їх частини.

    (21) Паливні баки.

    (22) Вітрові стекла.

    (23) Багажники; кронштейни для кріплення освітлювальних ліхтарів; кронштейни до балончиків з водою.

    (24) Привідні важелі та колінчасті рукоятки, спинки та рульові колонки на спинках, опори для стоп ніг, опори для ніг, підлокітники і т.п., до інвалідних колясок.

    (25) Тросики приводу керування зчепленням, гальмами, акселератором та аналогічні тросики, що складаються з гнучкої зовнішньої оболонки і рухомого внутрішнього троса. Вони подані у вигляді відрізків потрібної довжини і мають кінцеві елементи кріплення.

    Додаткові пояснення до товарних категорій:

    8714 91 10 – 8714 99 90

    Ці товарні категорії включають частини та пристрої, призначені для виробництва, оснащення або ремонту:

    1. Колясок для мотоциклів і двоколісних велосипедів.
    2. Велосипедів, оснащених допоміжним двигуном, тобто велосипедів, які можна приводити в рух за допомогою педалей, але при цьому оснащені допоміжним двигуном (з робочим об’ємом циліндра не більш як 50 см3);
    3. Інших велосипедів (включаючи триколісні для доставки товарів), не оснащених двигуном.

    8714 94 20

    Ця товарна категорія включає в себе ступиці вільного ходу та втулочні гальма.

    У ступцях вільного ходу  процес гальмування зазвичай здійснюється обертанням педалей у зворотню сторону.

    Проте у барабанних втулочних гальмах процес гальмування здійснюється вручну за допомогою тросу або тяги.

    Вони, як правило, мають такий вигляд:

    Ступиця вільного ходу                                                 Барабанні втулочні гальма

    8714 94 90

    Ця товарна категорія включає гальмові ричаги.

    Проте ця товарна  категорія не включає гумові гальмові накладки (товарна категорія 4016 99 97) або оболонки гальмових тросів (зазвичай товарна категорія 8307 10 00 або 8307 90 00).

    8714 96 30

    Кривошипний механізм зазвичай складається з:

    • валу (див. мал.1);
    • одного або декількох приводів (які також називаються зубчатими барабанами, цепними кільцями або зірочками), зазвичай вони прикріплені до кривошипу/ важіля правої педалі (див. мал. 2), та
    • кривошип/важіль лівої педалі (див. мал. 3).

    У відповідності з Основним правилом інтерпретації 2 (а) товари класифікуються в даній категорії як товари некомплектні незалежно від того зібрані вони або незібрані, якщо, наприклад, вони складаються з:

    • одного або декількох приводів, зазвичай прикріплених до кривошипу/важелю правої педалі,
    • одного або декількох приводів, зазвичай прикріплених до кривошипу/важелю правої педалі та кривошипу лівої педалі,
    • одного або декількох приводів, зазвичай прикріплених до кривошипу/важелю лівої педалі та валу консольного підшипника.

    Мал. 1                      

                Мал. 2

                Мал. 3                                              

    8714 99 50

    Пристрої перемикання передач цієї товарної категорії являють собою механізми, котрі дозволяють цепу велосипеда переміщуватись на передні цепні зірочки або на задні цепні зірочки. Повний набір пристрою перемикання передач зазвичай складається з, принаймні, одного перемикача (з переду або з заду, див малюнок) та важеля перемикання, що приєднаний до перемикача за допомогою троса. Коли велосипедист керує важелем під час їзди, змінення натягу троса переміщує перемикач зі сторони в сторону, “скидуючи” цеп на різні зірочки.

    До цієї товарної категорії також включаються передні або задні перемикачі представлені окремо, а також набори, що складаються з цих перемикачів з тросами або важелями перемикання в незібраному вигляді. Однак представлені окремо, важелі перемикання та троси класифікуються у товарній категорії 8714 99 90 як частини.                                               

                                                               Передній перемикач передач                                                          

                                                               Задній перемикач передач

    Пояснення до товарної позиції 8715: 

    8715 00

    Коляски дитячі та їх частини:

    8715 00 10 00

    – коляски дитячі

    8715 00 90 00

    – частини

    До цієї товарної позиції включаються:

    (І)  Дитячі коляски, легкі дитячі коляски незалежно від того, складені вони чи ні, які мають два колеса чи більше і загалом приводяться в рух штовханням руками (дитячі складані прогулянкові коляски (сидячого типу), візки і т.п.).

    (ІІ) Частини до вищезгаданих типів колясок, за умови, що частини відповідають двом таким вимогам:

    (і)  вони повинні бути ідентифіковані як придатні для використання винятково або переважно з колясками цієї товарної позиції; і

    (іі) вони не повинні виключатися положеннями Приміток до Розділу XVІІ (див. відповідні Загальні положення).

    До частин у цій товарній позиції відносяться:

    (1) Корпусні деталі для монтування на шасі, включаючи знімні корпуси колясок, що можуть використовуватися як колиски.

    (2) Шасі та їх частини.

    (3) Колеса (незалежно від того, укомплектовані вони шинами чи ні) та їх частини.

    Пояснення до товарної позиції 8716: 

    8716

    Причепи та напівпричепи; інші несамохідні транспортні засоби; їх частини:

    8716 10

    – причепи та напівпричепи типу причіпних будиночків для тимчасового проживання у кемпінгах або для автотуристів:

    8716 10 92 00

    – – вагою не більш як 1 600 кг

    8716 10 98 00

    – – вагою більш як 1 600 кг

    8716 20 00 00

     

     

    – інші причепи та напівпричепи для перевезення вантажів:

    8716 31 00 00

    – – причепи-цистерни та напівпричепи-цистерни

    8716 39

    – – інші:

    8716 39 10 00

    – – – призначені спеціально для транспортування високорадіоактивних речовин

     

    – – – інші:

     

    – – – – нові:

    8716 39 30

    – – – – – напів-причепи:

    8716 39 30 10

    – – – – – – бортові, тентовані, напівпричепи-рефрижератори, напівпричепи-контейнеровози

    8716 39 30 90

    – – – – – – інші

    8716 39 50

    – – – – – інші:

    8716 39 50 10

    – – – – – – що мають максимальну масу з повним навантажен-ням 20 т і більше

    8716 39 50 90

    – – – – – – інші

    8716 39 80 00

    – – – – що використовувалися

    8716 40 00

    – інші причепи та напівпричепи:

    8716 40 00 10

    – – причепи та напівпричепи, що мають максимальну масу з повним навантаженням 20 т і більше

    8716 40 00 90

    – – інші

    8716 80 00 00

    – інші транспортні засоби

    8716 90

    – частини:

    8716 90 10

    – – шасі:

    8716 90 10 10

    – – – до автомобіль-них напівпричепів, що мають макси-мальну масу з повним наванта-женням 20 т і більше

    8716 90 10 90

    – – – інші

    8716 90 30

    – – кузови:

    8716 90 30 10

    – – – до автомобіль-них напівпричепів, що мають макси-мальну масу з повним наванта-женням 20 т і більше

    8716 90 30 90

    – – – інші

    8716 90 50

    – – вісі:

    8716 90 50 10

    – – – до автомобіль-них напівпричепів, що мають макси-мальну масу з повним наванта-женням 20 т і більше

    8716 90 50 90

    – – – інші

    8716 90 90

    – – інші частини:

    8716 90 90 10

    – – – до автомобільних напівпричепів, що мають максимальну масу з повним навантаженням 20 т і більше

    8716 90 90 90

    – – – інші

    Ця товарна позиція поширюється на групу несамохідних транспортних засобів (без механічного приводу) (крім згаданих у попередніх товарних позиціях), що мають одне колесо чи більше і які призначені для перевезення вантажів або людей. Сюди також включаються немеханічні транспортні засоби, які не обладнані колесами (наприклад, сани, спеціальні сани для пересування по дерев’яних напрямних).

    Транспортні засоби цієї товарної позиції розраховані на буксирування іншими транспортними засобами (тракторами, вантажними автомобілями, автотягачами, мотоциклами, двоколісними велосипедами і т.п.), на штовхання або буксирування рукою, на штовхання ногою або є гужовим транспортом.

    До цієї товарної позиції включаються:

    (А) Причепи та напівпричепи.

    У цій товарній позиції терміни “причепи” і “напівпричепи” означають транспортні засоби (крім мотоциклетних колясок такого типу, що призначені винятково для з’єднання з іншим транспортним засобом за допомогою спеціального тягово-зчіпного пристрою (незалежно від того, чи є він автоматичним чи ні).

    Найважливішими типами причепів і напівпричепів, які входять до цієї товарної позиції, є ті, які розраховані на використання разом з автомобілями. Як правило, у причепів є одна пара коліс або більше і тягово-зчіпний пристрій, установлений на поворотних передніх колесах, які забезпечують керування цими транспортними засобами. Напівпричепи мають лише задні колеса, а їх передній кінець спирається на платформу транспортного засобу, що буксирує, з яким вони з’єднані за допомогою спеціального тягово-зчіпного пристрою.

    У подальших поясненнях термін “причепи” стосується і напівпричепів.

    Причепи, що включаються до цієї товарної позиції, такі:

    (1) Причепи типу “будиночок-автопричіп” (житлові причіпи) для проживання або автотуризму.

    (2) Самозавантажні причепи для сільського господарства, обладнані автоматичними навантажувальними пристроями і, можливо, також пристроями для січення фуражу, кукурудзяних стебел і т.п.

    До цієї товарної позиції не включаються самозавантажні причепи з постійно встановленим на них збиральним устаткуванням для скошування, січення і перевезення трав, кукурудзи і т.п. (товарна позиція 8433).

    (3) Саморозвантажні причепи для перевезення різних вантажів (фуражу, гною і т.п.) з рухомою підлогою для розвантаження; такі транспортні засоби можна укомплектовувати різними пристроями (пристроєм для подрібнювання гнойової маси, для січення фуражу і т.п.) для того, щоб пристосувати їх для використання як розкидач гною, фуражного кузову чи причепу для перевезення коренеплодів.

    (4) Інші причепи для перевезення вантажів, такі як:

    (а) причепи-цистерни (незалежно від того, з насосами вони чи без них);

    (b) сільськогосподарські причепи, причепи для громадських робіт і т.п. (незалежно від того, чи їх кузов перекидний чи ні);

    (c) рефрижераторні або ізотермічні причепи для перевезення швидкопсувних вантажів;

    (d) причепи для перевезення домашніх речей;

    (e) одно- чи двоярусні причепи для перевезення худоби, автомобілів, велосипедів і т.п.;

    (f) причепи, пристосовані для перевезення певних видів вантажів (наприклад, плоского скла);

    (g) “дорожньо-рейкові” (для змішаного перевезення) причепи (призначені переважно для застосування як дорожні причепи, але сконструйовані таким чином, що їх можна перевозити у спеціальних залізничних вагонах, обладнаних напрямними рейками);

    (h) причепи, обладнані рейками для перевезення залізничних вагонів на автодорогах;

    (іj) причепи з рамою, що опускається, і навантажувальними похилими трапами для перевезення важких машин (танків, кранів, бульдозерів, електричних трансформаторів і т.п.);

    (k) двох або чотириколісні автономні лісовозні візки;

    (l) причепи для перевезення лісу;

    (m) невеликі причепи, які буксирують велосипедами чи мотоциклами.

    (5) Інші причепи, такі як:

    (а) автомобільні причепи, спеціально розраховані на перевезення людей;

    (b) житлові фургони для використання на ярмарках (крім вхідних до товарної позиції 9508);

    (c) виставочні причепи;

    (d) причепи-бібліотеки.

    (B) Транспортні засоби, які приводяться в рух рукою або ногою.

    До цієї групи товарів включаються:

    (1) Вантажні транспортні засоби та візки різних видів, включаючи спеціальні візки, призначені для застосування в конкретних галузях промисловості (у текстильній або керамічній промисловості, на молочних заводах і т.п.).

    (2) Тачки, багажні візки, бункерні візки та перекидні багажні візки.

    (3) Візки для перевезення харчів, буфетні (крім візків товарної позиції 9403) типу тих, які застосовуються на залізничних станціях.

    (4) Ручні візки, наприклад, для вивозу сміття.

    (5) Рикші.

    (6) Невеликі теплоізольовані візки для продавців морозива.

    (7) Магазинні візки усіх видів. Ці полегшені транспортні засоби іноді мають пневматичні шини.

    (8) Сани (ручні) для перевезення дров у гірських районах.

    (9) Сани, які штовхаються ногою, приводяться в рух тиском ноги їздця на покриту снігом землю, призначені для транспортування людей у субарктичних регіонах.

    В дану товарну позицію не включаються:

    (а) ортопедичні допоміжні пристрої для ходьби, відомі як „роллятори”, які складаються, як правило, із трубчастої металевої рами на трьох або чотирьох колесах (деякі із них або всі можуть бути шарнірними), ручок та ручних гальм (товарна позиція 9021);

    (b) невеликі контейнери на колесах (наприклад, кошики на колесах) з плетених матеріалів, металу і т.п., без шасі, типу тих, які застосовуються в магазинах, не включаються до цієї товарної позиції, а класифікуються відповідно до матеріалу, з якого вони виготовлені.

    (C) Гужові транспортні засоби.

    Ця група товарів включає:

    (1) Святкові (церемоніальні) карети, купе, коляски, фаетони, кабріолети.

    (2) Катафалки.

    (3) Дрожки.

    (4) Дитячі коляски, які запрягаються осликами чи поні, застосовувані в парках, на площах і т.п.

    (5) Транспортні засоби усіх видів для доставляння товарів на дім; фургони для перевезення домашніх речей.

    (6) Візки усіх видів, включаючи перекидні візки.

    (7) Сани.

    Транспортні засоби з установленими на них механізмами і т.п.

    Класифікація агрегатів, які складаються з транспортних засобів з постійно умонтованим у них устаткуванням чи пристроями, визначається відповідно до основного призначення агрегату загалом. Тому до цієї товарної позиції включаються такі агрегати, призначення яких визначається самим транспортним засобом. З іншого боку, агрегати, призначення яких визначається устаткуванням або пристроями, що до них входять, до цієї товарної позиції не включаються.

    З вищесказаного випливає, що:

    (І)  Вантажні транспортні засоби, візки або причепи з установленими на них цистернами незалежно від того, мають вони додатково насоси для наповнення чи спорожнювання або не мають, включаються до цієї товарної позиції.

    (ІІ) Такі товари, наприклад, не включаються до цієї товарної позиції, а включаються до товарної позиції, що відноситься до відповідних машин або устаткування:

    (а) розпилювальні пристрої на ручних візках, гужових возах або причепах товарної позиції 8424;

    (b) устаткування і пристрої, установлені на простому колісному шасі, призначені для буксирування, такі як пересувні насоси і компресори (товарна позиція 8413 або 8414) і рухомі крани та драбини (товарна позиція 8426 або 8428);

    (c) причіпні бетономішалки (товарна позиція 8474).

    Частини

    До цієї товарної позиції також включаються частини транспортних засобів, перерахованих вище, за умови, що вони відповідають двом таким вимогам:

    (і)  вони повинні бути ідентифіковані як придатні для використання винятково чи переважно з такими транспортними засобами; і

    (іі) вони не повинні виключатися положеннями Приміток до Розділу XVІІ (див. відповідні Загальні положення).

    Частини цієї товарної позиції включають:

    (1) Шасі та складові їхні частини (лонжерони-рами, поперечні блоки і т.п.).

    (2) Осі (мости).

    (3) Кузови та їхні частини.

    (4) Дерев’яні або сталеві колеса та їхні деталі, включаючи колеса, укомплектовані шинами.

    (5) Пристрої зчеплення.

    (6) Гальма та їх частини.

    (7) Вали, голоблі та аналогічні частини.

    Зимовий спортивний інвентар, такий як спортивні сани, сани-бобслей і т.п., не включається до цієї товарної позиції (товарна позиція 9506).

    Додаткові пояснення до товарних категорій:

    8716 10 92 – 8716 10 98

    Під “масою” розуміється маса транспортного засобу зі всіма постійно встановленими пристосуваннями і обладнанням.

    8716 39 10

    Застосовуються Додаткові пояснення до товарної категорії 8606 91 10, з внесенням відповідних змін (mutatіs mutandіs).

    Додаткові пояснення України до товарної підпозиції 8716 39:

    Кузови причепів та напівпричепів конструктивно можливо розділити на три категорії: вантажні платформи, бортові та бункерного типу.

    Бортові кузови –  це ті, які виконані з двох частин – днища і бортів.

    Борти можуть бути закріплені до днища нерухомо (постійні), з відкидним пристроєм (відкидні) або з’ємні (нарощені).

    Кузови бункерного типу мають суцільнометалеву або суцільнометалеву зварну конструкцію напівкруглої або іншої форми. Кузови бункерного типу можуть мати запірний пристрій в задній частині кузова, який відрізняється від борту тим, що має шарнірне кріплення до основи кузова у верхній його частині.

    Проте, кузови бункерного типу із заднім бортом, оснащеним відкидним пристроєм з кріпленням у нижній частині кузова, уважаються бортовими кузовами. Наявність верхнього кріплення бортів у бокових частинах кузова не виключає такі кузови з категорії “бортові”.

    Перегляди: 0